Noszenie w chuście

Dziecko jest największym darem, jaki może spotkać każdego rodzica. Ten, kto, stara się o nie i nie może dostać tego skarbu, doskonale wie, jak bardzo dziecko jest pożądane i upragnione przez ludzi. Nic więc dziwnego, że gdy tylko pojawi się na świecie, każdy ma potrzebę, by dać mu maksimum bezpieczeństwa, wygody i oczywiście miłości.

Należy powiedzieć parę rzeczy o bezpieczeństwie, wygodzie, komforcie i jakości życia. Na pewno jedną z takich rzeczy, jest noszenie dziecka lub jego podróżowanie. Zazwyczaj podstawowym środkiem transportu jest wózek dziecięcy. Nie zmienia to faktu, że są również i dużo lepsze oraz bardziej oryginalne pomysły, niż takie właśnie rozwiązanie.

Noszenie niemowlaka w chuście

O czym mowa? Chusty do noszenia, na które decyduje się coraz więcej osób. Są one bardzo pożądane z racji tego, że noszenie w chuście zapewnia rodzicom poczucie stałej opieki nad dzieckiem, jak również i wykonywanie wielu zadań, bez konieczności zostawiania dziecka samego. Noszenie w chuście może najlepiej sprawdzić się w sytuacji, gdy rodzina wyjeżdża na wakacje. Kto bowiem powiedział, że piesze wędrówki po górach, muszą odejść w zapomnienie? Kto mówił, że z małym dzieckiem trzeba tylko siedzieć w domu? To prawda, jeśli ma się na myśli wózek, wówczas możliwości są bardzo ograniczone i faktycznie, nie zawsze można z dzieckiem jechać tam, gdzie by się chciało.

Dzięki zastosowaniu takich chust, dziecko może wybrać się z rodzicami w góry, na wycieczkę, na wędrówkę, czy na bardzo ekstremalną przygodę. Takie noszenie w chuście na wakacjach, to najlepszy sposób, jaki można sobie wymarzyć Trzeba też powiedzieć o tym, jak w takiej sytuacji czuje się dziecko. Chusta jest czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. W pierwszym etapie życia, a wiec w pierwszych miesiącach, dziecko nie czuje się w tym nowym świecie bezpieczne. W brzuchu mamy było mu zupełnie inaczej i nagle musi spojrzeć na zupełnie inny świat. Jeśli noworodki nosi się w chustach, cały czas słyszą one bicie serca rodzica, tak, jak to było w przypadku, gdy znajdowało się w brzuszku.

Dziecko będące na świecie nie musi tak radykalnie zostać odciągnięte od tego, jak czuło się, jak słyszało i jak żyło mu się w brzuszku, u jego kochanej mamy. Taki noszenie w chuście jest bardzo wygodne, zarówno dla dziecka, jak również i dla samego rodzica. Nie obciąża się stawów dziecka, nie robi się mu żadnej krzywdy, a wręcz przeciwnie – działa się tylko i wyłącznie na jego korzyść.

Warto zwrócić uwagę na to, jakie chusty do noszenia kupujemy. Nie każda jest sobie równa i nie każda też jest w stanie zagwarantować nam to samo. Tak jak przy wyborze wózka, tak również i przy wyborze chusty, trzeba wziąć pod uwagę to, co da nam największe szczęście, satysfakcję i zadowolenie. Warte zwrócenia uwagi jest także to, by umieć się taką chustą posługiwać. Jej założenie nie jest wcale takie proste, aczkolwiek jeśli ktoś nabierze wprawy, wtedy taka czynność staje się zupełną błahostką. Wiązanie chust umożliwia nam noszenie dziecka zarówno na plecach, jak również na brzuchu.

Dzieci można nosić w chustach w dwóch pozycjach, aczkolwiek ta, w której ma się dziecko przed sobą, jest dużo częściej praktykowana i wybierana. Po pierwsze, w niej dziecko czuje się dużo wygodniej i lepiej, po drugie, jest ono pod stałą opieką rodzica, bo on w każdej minucie widzi, co nasz maluch robi, jak się zachowuje i jaką w danej chwili pozycję przyjmuje. Trzeba więc dokładnie wiedzieć, co dać dziecku, by zapewnić mu pełne zadowolenie.

Was this helpful?

0 / 0