Obrazki dla dzieci

Pokój dziecięcy to miejsce zabaw, relaksu, nauki, odpoczynku i bycia z bliskimi. Jest miejscem najważniejszym dla dziecka, w którym spędza całe swoje dzieciństwo. Każde dziecko ma wymarzony pokoik, wie co powinno się w nim znaleźć, jakie chciałby mebelki, kolory, obrazki czy inne przedmioty by go udekorować. Jeśli jednak nie możemy spełnić wszystkich pragnień dziecka, bądź nie mamy na to wystarczająco dużo pieniędzy, możemy pokój dziecka wzbogacić o drobne elementy, które zmienią jego wygląd i uradują dziecko. Mowa o obrazkach dla dzieci, na ścianę, na komodę, do powieszenia, do postawienia i wielu innych, które niby znaczą tak niewiele, a jakże wiele mogą zmienić i wnieść do pokoju dziecka.

Obrazki dla dzieci na ścianę

Jeśli postanowimy już zakupić taki obrazek, pewnie pojawia się pytanie „Jaki powinien być?”, a wybór dziś mamy ogromny. Obrazki nie tylko można kupić o różnych wielkościach czy kształtach, w różnych obramowaniach lub zupełnie bez obramowania, z obramowaniem z różnego tworzywa i obrazkiem na różnym tworzywie, również możemy wybrać obrazek przedstawiający co tylko chcemy i wykonany w wybrany przez nas sposób.

Co mamy więc do wyboru? Obrazy malowane, czyli tak zwane portrety dziecka, pejzaże, obrazy zwierzątek, roślin, krajobrazów, postaci i innych ciekawych wzorów, które dziecko zamarzy sobie mieć. Obraz malowany może przedstawiać wszystko i odzwierciedlać to co wybierze sobie dziecko, a twórca obrazu będzie potrafił przelać na płótno. Zazwyczaj rodzice wybierają portrety własnych dzieci, rodzinne bądź ulubione postaci z bajek, które uwielbiają ich pociechy. Obrazki malowane mogą być kolorowe, czarno białe, na dowolnym formacie i w dowolnym kształcie. Wybór jest naprawdę ogromny. Twórcę takiego obrazu możemy znaleźć w Internecie, w galeriach malarskich lub szkołach malarskich, gdzie młodzi ludzie, zazwyczaj bardzo utalentowani, chętnie namalują obrazek dla dziecka taniej (ich cena będzie niższa z tego względu iż są w trakcie nauki, co nie znaczy, że są gorsi).

Obrazki – zdjęcia

Obrazki w postaci zdjęć fotograficznych. Są obrazkami gotowymi już do powieszenia lub takimi, które możemy zaprojektować i stworzyć zupełnie sami. Na takim obrazku może znaleźć się wszystko co człowiek jest w stanie sfotografować, a nawet autorami możemy zostać my sami. Wystarczy zrobić ciekawe zdjęcie ukochanej osobie np. rodzicom dziecka, jego przyjacielowi lub samemu dziecku i wydrukować je w oryginalnym formacie lub po przerobieniu przez nas samych, bądź profesjonalnego fotografa. Następnie zdjęcie drukujemy w wybranym formacie (może być malutkie lub ogromne na całą ścianie), wkładamy do ramki pasującej do zdjęcia i umieszczamy na ścianie. W wielu galeriach można zakupić gotowe zdjęcia w pięknych ramkach, przedstawiające niesamowite pejzaże, piękne fotografie ludzi bądź zwierząt. Ogromny wybór proponuje również Internet, gdzie nie wychodząc z domu, wybierzemy interesujący nas obrazek do pobranie, dla dziecka do pokoju.

Obrazki do wyszywania

Obrazek wyszyty metodą krzyżykową lub dowolną inną metodą. W przypadku metody krzyżykowej, na specjalnym płótnie za pomocą muliny wyszywamy wybrany wzór. To bardzo ciekawa i kolorowa forma obrazków dla dzieci. Można wyszyć wszystko co wpadnie nam do głowy np. zwierzątka, roślinki, postacie z bajek itp. wszystko zależy od zdolności osoby wykonującej obrazek. Potrzebne materiały to mulina, materiał do wyszywania krzyżykowego, wzór, zdolności oraz czas. Wzory można zakupić w pasmanteriach lub księgarniach, dostępne źródła to pojedyncze wzory, gotowy materiał z narysowanym już wzorem, prasa lub książki oraz strony internetowe.

Obrazki naklejane

Modne od niedawna naklejane obrazki do pokojów dziecięcych to prawdziwa rewolucja nie tylko dla dzieci ale i rodziców, którzy w szybki i prosty sposób, mogą upiększyć pokoik dziecka w ulubione postaci z bajek. Świat naklejek pozwala stworzyć prawdziwy raj dla dziecka, ściany nie będą już tylko kolorowe ale mogą stać się prawdziwym niebem pełnym planet, głębią oceanu z bogatym zbiorem zwierząt morskich czy też dworem pięknych księżniczek w strojnych sukniach. Rynek proponuje wiele i w różnych cenach, a obrazki w formach naklejek dostaniemy w wielu sklepach zajmujących się wyposażeniem wnętrz, w Internecie czy też sklepach zajmujących się tego typu produktami.

Obrazki dla dzieci do druku

Jeśli nie masz zbyt wysokiego budżetu, a chciałbyś powiesić jakiś ciekawy obrazek w pokoiku dziecka, zaproponuj mu by stworzył go sam lub z twoją pomocą. Możecie do tego użyć wybrany przez siebie materiał np. kolorowy papier, suche liście, nitki, kredki, farbki, zdjęcia czy też gotowe projekty możliwe do pobrania z Internetu.

Was this helpful?

0 / 0