Ogród angielski

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Ogród jest bardzo ważną rzeczą dla każdego właściciela pięknego domu z dużą działką. Każdemu też zależy, aby jego ogród był najpiękniejszy i wzbudzał powszechny zachwyt. Oczywiście – każdy z nas jest inny i preferuje inny style ogrodów. Na rynku jest wielu projektantów i wiele firm, które specjalizują się w projektowaniu i wykonywaniu ogrodów. Robią wszystko aby klient – nawet ten najbardziej wymagający – czuł się zaspokojony. Najpierw powstaje projekt, później rozpoczyna się jego realizacja. Poprzez odpowiednią współpracę określa się to, jak ogród naszych marzeń ma wyglądać. Czy ma być tam oczko wodne? Czy ma być skalniak? Czy ma być wolna przestrzeń do grania w piłkę lub biegania, czy miejsce na grilla? Każde z tych pytań jest bardzo istotne i trzeba się nad tym zastanowić.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się ogród angielski. Decyduje się na niego coraz więcej osób. Czym charakteryzuje się ogród angielski? Jakie są jego cechy wyróżniające? Jaka jest różnica między nim, a tradycyjnym ogrodem? Ogród angielski pojawił się w Oświeceniu jest to więc popularny już od XVIII wieku typ ogrodu, który nawiązuje do naturalnych krajobrazów. Ogrodnicy, którzy taki ogród tworzą, wykorzystują po prostu naturalne warunki miejsca, w jakich dany ogród ma powstać. Nie ma płotów, ogrodzeń i innych tego typu rzeczy. Zamiast tego wszędzie rosną piękne żywopłoty, drzewa lub całość ogrodu odgradzają skały, kamienie i strumyki.

Ogród angielski – cechy. W ogrodach angielskich zrywa się ze sztucznością. Nie ma mowy o tym, by umieszczać kolorowe kwiatki w doniczkach, by robić z niczego coś, tylko tak na pokaz. Jeśli chodzi o ogrody angielskie, natura jest kwestią najważniejszą. Anglicy to naród, który od setek lat zakłada przepiękne ogrody. Anglicy w tej kwestii są profesjonalistami i jeśli coś tworzą, robią to tak, by ujmowało to wdziękiem, smakiem i nastrojem. Najważniejsze jest to, co naturalne. Robiąc więc ogrody, wykorzystuje się do tego celu zarówno konkretne miejsce, jak również i roślinność, którą można wkopać w dany grunt. Angielskie ogrody to niejako zielone pomieszczenia, w których można znaleźć spokój, ciszę i komfort. Każdy, kto zdecyduje się na taki ogród jest niebywałym szczęściarzem – będzie mógł mieszkać wśród pięknych drzew, krzewów i roślin.

Firmy, których celem jest tworzenie ogrodów, mają wiele pomysłów na to, jak tworzyć z klasą piękne ogrody angielskie. Żaden ogród nie jest taki sam i żaden klient nigdy nie otrzyma ogrodu, który jest powieleniem schematu. Do każdego podchodzi się indywidualnie i każdy klient jest dla takiej firmy nową inspiracją, pomysłem i koncepcją. W angielskich ogrodach stawia się bardzo często rzeźby, stylowe meble, jak również i staromodne donice. Poza tym bardzo popularne są skalniaki, na których można sadzić różnorodną roślinność, dodającą wdzięku, powabu i nonszalancji. Najbardziej znany jest ogród angielski w Monachium, jednakże piękne są również ogrody angielskie w Polsce.

Współczesne ogrody angielskie wcale nie odbiegają daleko od tych z XVIII wieku. Nadal są piękne, dzikie, okazałe i jedyne w swoim rodzaju. Kuszą pięknem i przyciągają cudowną atmosferą i tajemniczością, którą wyczuwa się z daleka. W angielskim ogrodzie może się znaleźć dosłownie wszystko, jednak musi to być w odpowiedni sposób zaprojektowane. Właściciele takich ogrodów mogą czuć się wyjątkowo. Angielski ogród stanowi niejako fragment natury, w której człowiek żyje, w której czuje się dobrze i której niczego więcej do szczęścia mu nie potrzeba. Warto więc pomyśleć o ogrodzie w angielskim stylu. Zapewnia on piękny wygląd otoczenia, funkcjonalność, wygodę, jak również jedyny w swoim rodzaju klimat.

Was this helpful?

0 / 0