Ogrzewanie etażowe

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

ogrzewanie-etazowe-schemat_m-9194439Gdy przychodzi chłodna zima, każdy z nas pragnie ciepła, a więc zarazem i dobrego ogrzewania na zimę. Czy ogrzewanie etażowe (zwane również ogrzewaniem centralnym), jest dobre i opłacalne? Ogrzewanie etażowe ma szczególnie za zadanie ogrzewanie pomieszczeń. Proces odbywa się poprzez ogrzewanie pomieszczenia, które mieści się w danej odległości od źródła ciepła oraz możliwość wyodrębnienia poszczególnych elementów. Za pomocą gorącej wody dostarczane jest ciepło do elementów grzejnych zlokalizowanych w docelowych pomieszczeniach.

ogrzewanie-etazowe-koszt_m-8927796Rodzaje urządzeń grzewczych w metodzie etażowej ○ Ogrzewanie wodne, ○ Ogrzewanie elektryczne, ○ Ogrzewanie powietrzne, ○ Ogrzewanie kominkowe,

○ Węglowe.

Ogrzewanie etażowe – co nam daje?

Przede wszystkim ogrzewanie etażowe, szczególnie w lokalach mieszkalnych, daje nam wiele możliwości zastosowania różnorodnych urządzeń, a najczęściej kotłów lub kompaktowych w lokalu tego samego budynku, dając ciepło wszystkim mieszkańcom jednocześnie. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania typu źródła ciepła, oraz wszelkich oczekiwań i wymagań mieszkańców danego lokalu, bądź budynku. Ogrzewanie etażowe posiada ten plus, że pozwala na pełną kontrolę pracy własnego źródła ciepła oraz o wiele niższe systemowe straty ciepła. Wymaga zaś od mieszkańców stałej opieki, a mianowicie jego obsługi, doglądania, zgłaszania do serwisu czy konserwacji. Ogrzewanie etażowe, wymaga doprowadzenia gazu do mieszkań, a także indywidualnych systemów spalinowych.

Was this helpful?

0 / 0