Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK
System ogrzewania nadmuchowego zapewnia: – wysoki komfort użytkowania przez cały rok, – lepsze zdrowie dla rodziny, – niskie rachunki za ogrzewanie, – prostą, intuicyjną obsługę, – niespotykaną funkcjonalność,
– piękne wnętrza bez grzejników.
Ogrzewanie nadmuchowe – koszty Różnica jaka może spotkać nas w kosztach eksploatacji sięga nawet 40%. Wynika to z braku czynnika pośredniego, a mianowicie: – wody, – sprawności całego układu, – bardzo niskiej bezwładności układu, za czym idzie szybsze ogrzewanie pomieszczeń. Można powiedzieć, że całkowity koszt ogrzewania nadmuchowego można porównać z ceną grzewczej instalacji wodnej. Ponad połowę tej kwoty trzeba wydać na zakup kominka nadmuchowego, którego cena wynosi od 5 do 15 tys. złotych. Koszt ogrzewania powietrznego, rozbudowanego także w inne funkcję np. klimatyzację, może być prawie o ponad połowę niższy od kosztu tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego. Największą zaletą jest to, że system powietrzny można rozbudowywać w dowolnym terminie, oraz o dowolnej porze roku.
Natomiast musimy pamiętać jeszcze o corocznych przeglądów technicznych, choć zapewniają nam bezpieczne użytkowanie tego systemu przez długie lata. Koszt takiego badania to ok. 400 zł
Ogrzewanie nadmuchowe – zalety Dzięki wielofunkcyjności systemu nadmuchowego nasze oszczędności „inwestycyjne” w porównaniu do kosztów realizacji innych odrębnych systemów spełniających te same albo podobne funkcje, mogą wynosić nawet ponad 50%! To bardzo dużo i właśnie dlatego dla nich wielki plus.
Ogrzewanie to zapewnia bardzo skuteczną wentylację i kontrolę nad wilgotnością, a także oczyszczaniu powietrza z pyłków kurzu, wirusów, a nawet groźnych dla naszego zdrowia bakterii. Elektroniczne panele można zaprogramować tak, by były idealne dla Twoich potrzeb.
Ogrzewanie nadmuchowe – działanie
Należy wiedzieć, a w zwłaszcza znać się na tym choć troszkę, by wiedzieć, że podgrzewanie powietrza następuję w piecu, który „wymusza” jego konkretny ruch. Jednak nim powietrze trafi do pieca musi przejść przez flirt włókienny oraz czerpnię. Czerpnia zewnętrzna dostarcza świeże powietrze, oraz miesza je z ochłodzonym. Następnie powietrze to jest ogrzewane w piecu, i wydmuchiwane do pomieszczeń poprzez instalacje kanałową, przez tzw. kratki, które można montować w ścianie, podłodze bądź w suficie.
Was this helpful?
0 / 0