Opakowanie na prezent

opakowanie na prezent

Urodziny, imieniny, święta, dzień matki czy też walentynki, każda okazja dobra by bliską osobę obdarować wyjątkowym prezentem. Poszukując odpowiedniego podarunku, który ucieszy solenizanta często zapominamy o opakowaniu, które tak naprawdę odgrywa znaczącą rolę.

Opakowanie na prezent – jak zrobić?

Mimo iż nie zdajemy sobie z tego sprawy, opakowane na prezent jest równie istotne jak jego zawartość, a czasami nawet i ważniejsze. Dla osoby obdarowywanej liczy się nie cena podarunku, a jakość, pomysł i wykonanie. Kupienie opakowania zajmuje nam niewielką ilość czasu, a wykonanie go własnoręcznie w pomysłowy sposób da do zrozumienia obdarowywanej osobie, że jest dla nas ważna i godna poświęcenia cennego czasu. Dla nas zaś pakowanie prezentu nie będzie przymusowym zadaniem, a ciekawym doświadczeniem i świetną zabawą.

Jak zapakować prezent?

Opakowań na prezenty dostępnych w sklepach jest bardzo dużo:

  • Można kupić różnego rodzaju torby, kolorowe, papierowe, matowe, z połyskiem, z ulubioną postacią, trójwymiarowe, klasyczne jak i zdobne w rożnego rodzaju świecidełka – opakowanie na prezent z papieru to bodajże najpopularniejszy pomysł,
  • Klasyczne pudełka, różnych wielkości i kolorów, przyozdabiane wstążką, kwiatkiem czy też kokardą, • Kolorowy papier w różnego rodzaju wzory i obrazki lub klasyczny szary papier. Możemy również zdecydować o jakości papieru, mając do wyboru matowy, połyskujący, karbowany, z odstającymi elementami, brokatowy czy też z dodatkiem kokardek.

Wybór jest ogromny, a jeszcze większe możliwości zapakowania prezentu w papier. Nie musi to być klasyczne owinięcie przedmiotu, można zapakować go w kartonik, który następnie owiniemy elegancko papierem i dodamy do niego pasujący element np. kokardę czy kwiatek. Można również zapakować prezent w formie cukierka, papierowego woreczka lub innego ciekawego kształtu.

Od jakiegoś czasu dość modne są materiałowe woreczki, zdobne w wzory, sznurki, wstążki i koraliki. Prezent pakujemy w woreczek i zawiązujemy sznureczkiem, co nie wymaga od nas zbyt dużego wkładu. Zapakowany w ten sposób prezent można podarować bezpośrednio lub umieścić go dodatkowo w kolorowym pudełku, torbie na prezenty czy innym tego typu opakowaniu.

Drewniane pudełeczka różnego formatu i kształtu są również ciekawym pomysłem jednak odrobinę droższym. Nie zajmie nam czasu, a przyszłemu właścicielowi przyda się do przechowania cennych przedmiotów. Drewniane pudełka są dostępne w klasycznych odcieniach drewna, różnej jakości lub też w szczególnych kolorach. Jeśli chciałbyś dodać coś od siebie do tego rodzaju opakowania na prezent, możesz ozdobić go własnoręcznie, bądź malując na nim jakiś motyw, doklejając ciekawy i pasujący element.

Jeśli pragniemy podarować wybranej osobie prezent w postaci przetworów, drobnych elementów lub miękkich tworzyw, można do tego użyć szklanego słoika lub butelki, którą przyozdobimy wybranym materiałem np. grubą, wełnianą nicią, wstążką, plasteliną, farbami, materiałem, bądź też kolorowymi naklejkami.

Ciekawym i bardziej szalonym pomysłem na opakowanie prezentu jest zwykła, czarno-biała gazeta. Prezent owiniemy klasycznie lub w inny wybrany sposób, podobnie jak papierem kolorowym.

Kolejnym opakowaniem na prezent może być kolorowy materiał, we wzorki, gruby lub cienki. Różnego rodzaju materiał można kupić w pasmanteriach, sklepach krawieckich lub papierniczych. Zabawa podobna do tej z papierem, jednak prostsza i bez ryzyka podarcia. Mamy pewność iż prezent będzie bezpieczniejszy, a opakowanie trwalsze. Tego rodzaju formę opakowania można przyozdobić odpowiednim elementem np. kokardką, piórkiem, kwiatkiem czy też kolorowym sznureczkiem.

Pamiętajcie, iż wyjątkowo opakowanym prezentem sprawicie ogromną radość bliskiej osobie bez względu na jego wartość gdyż włożycie w niego serce i swój cenny czas, a nie ma nic piękniejszego i droższego.

Was this helpful?

1 / 0