Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe jest alternatywną metodą uzyskania naturalnej opalenizny. W czasach gdy atrakcyjność fizyczna jest jednym najważniejszych dążeń współczesnego człowieka, szuka się wszelkich metod uzyskania pożądanego wyglądu. Szczególny popyt na szukanie rozwiązań, dzięki którym uzyskujemy opaleniznę występuje tam, gdzie intensywność nasłonecznienia nie jest zbyt wysoka. Szukamy więc metod, które mogą zastąpić nam naturalne promienie słoneczne. Sztuczną opaleniznę oferują różne środki jak samoopalacze, ale także urządzenia, które udostępniają klientom punkty usługowe, takie jak solarium.

Opalanie natryskowe – efekt

Do wyboru mamy także wspomniane opalanie natryskowe. Praktyka ta polega na nakładaniu płynu brązującego w postaci delikatnej mgiełki odbywa się to przy pomocy specjalnego urządzenia natryskowego. Jest to pożądana powszechnie metrowa z tego zwłaszcza względu, iż kolor brązowej opalenizny jest widoczny natychmiast po zabiegu. Dodatkowo w ciągu kilku godzin pogłębia się on jeszcze bardziej. Uzyskiwany efekt jest jednolity i naturalny. Występujące tu zabarwienie skóry następują na skutek reakcji pomiędzy aminokwasami występującym w warstwie rogowej naskórka a składnikiem substancji opalającej – DHA. Ten ostatni używany jest w kosmetyce oraz w dermatologii od 40 lat. FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ) dopuściła go do stosowania, toteż stanowi on środek bezpieczny i dobrze sprawdzony w praktyce kosmetyczno – dermatologicznej. Warto też dodać, iż tego typu opalania (nazwa w języku angielskim to air brushing) korzystać mogą także kobiety w ciąży oraz każdy komu lekarz wskazał opalanie na słońcu jako szkodliwe dla zdrowia. Wyjątkowość tej metody to przede wszystkim fakt, że jest ona bezpieczna i jednocześnie pielęgnuje ciało. Znalazła się również wśród najzdrowszych zabiegów na ciało, które określa się nierzadko jako Słoneczne SPA. Air Brush (tak brzmi właściwa nazwa opalania natryskowego) to zabiegi, które przynoszą zdrową opaleniznę w kilka minut.

Warto też dodać, że preparaty obecnie stosowane przy tych zabiegach mają za zadanie nie tylko barwić ciało, ale dbać też o wspomnianą pielęgnację. Uzyskuje się to poprzez specjalnie dobraną kompozycję składników. Mianowicie płyn opalający posiada substancje jak wcześniej wspomniana DHA, ale również erythrulozę oraz szereg substancji odżywczych. Te ostatnie to głownie Aloe Vera, olej z pestek winogron, antyutleniacze: witaminy A, C i E, olej jojoba, lanolina, ryboflawina, masło kakaowe, wyciąg orzecha włoskiego oraz wiele innych. Wszystkie te składniki są naturalne. Dzięki nim dochodzi do głębokiego nawilżenia i odżywienia naskórka. Przeciwdziała się w ten sposób wiotczeniu skóry i powstawaniu zmarszczek. Dodatkowo nie występują tu żadne konserwanty.

Zabiegi tego typu polecane są osobom uczulonym na słońce posiadającym bardzo jasną, nawet albinotyczną cerę lub ze znamionami czy przebarwieniami.

Opalanie natryskowe – cena i czas trwania

Ceny opalania to zazwyczaj: całe ciało – 120 zł, a połowa ciała – 70 zł. Z kolei cały zestaw, jeśli chcemy stosować tę metodę na przykład w domu, kosztuje ponad 3000 zł.

W salonie zabieg trwa około 15-20 min, a całkowity czas reakcji barwienia skóry to od 6 do 8 godzin. Gdy czas upłynie można się wykąpać. Przy czym ciało należy zmyć usuwając resztki preparatu koloryzującego.

Opalanie natryskowe – ile się utrzymuje?

Efekt metody natryskowej, czyli opalenizna, utrzymuje się do 2 tygodni. Uzależnione to jest jednak od płynu, typu karnacji, stopnia przygotowania skóry do zastosowania środka opalającego oraz jej pielęgnacji po zabiegu i naturalnie samej skóry. Gdy zabieg powtórzymy po kilku dniach opalenizna utrzyma się dłużej. Wskazane jest także przed zabiegiem wykonanie peelingu. Skrócić okres trwania opalenizny może Stosowanie gorących kąpieli i pływanie w basenie z chlorowaną wodą.

Was this helpful?

0 / 0