Opryszczka na ustach

Usta to najpiękniejsza część twarzy każdej kobiety. Ponętne, namiętne, uwodzicielskie i wspaniałe. Do tego, kiedy kobieta nałoży na nie pomadkę lub błyszczyk, każdy mężczyzna zapomina o bożym świecie. Poprzez usta można naprawdę bardzo dużo powiedzieć o danej osobie i można również ją ocenić.

Opryszczka na ustach

Z pewnością jednak, oprócz tych wszelkich cudownych rzeczy, jakie spełniają usta, należy powiedzieć, że są one niezwykle delikatne i mało odporne na różnorodne sytuacje. Problemem, z którym boryka się wiele osób, na pewno jest opryszczka, która pojawia się w różnej formie i o różnej wielkości, w różnych miejscach na ustach.

Opryszczka na ustach – przyczyny

Zazwyczaj spowodowana jest mrozami i wiatrami, a pojawia się szczególnie wtedy, kiedy usta są wilgotne i mokre. Jeśli ktoś całuje się na dworze zimą, jeśli ktoś, ma trok oblizywania swoich ust, z pewnością może liczyć na to, że jest narażony, na pojawienie się właśnie opryszczki. Opryszczka powstaje najczęściej poprzez zakażenie jamowo-gardłowe, które powstaje poprzez pocałunek. U każdego działa to w innej formie. Jedni mają pęcherzyki na zewnętrznej powierzchni ust, inni mają opuchnięte wargi, a jeszcze inni mają zapalenie dziąseł i jamy ustnej.

Jeżeli chodzi o opryszczkę na ustach należy wiedzieć, że lubi ona powracać, jeśli nie jest odpowiednio leczona. Dlaczego więc nie można sobie raz na zawsze z wirusem opryszczki poradzić? Otóż działa to na takiej zasadzie, że nasz organizm tuż po pierwszym kontakcie z opryszczką, nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości przeciwdziała, które by walczyły z HSV. W ten sposób, wirus wnika do komórek nerwowych, tam zadamawia się w materiale genetycznym i daje o sobie znać na zewnątrz, kiedy otrzyma stosowny do tego sygnał.

opryszczka-na-ustach-domowe-sposoby_m-8343482Opryszczka na ustach – leczenie

Oczywiście są sposoby na to, żeby leczyć wirusa opryszczki, jaki pojawia się na naszych ustach. Poleca się więc takich przypadkach leki z acyklowirem. Może to być Zovirax, Virolex, czy też Hascovir. Zaleca się również na tego typu wirusy kąpiele z dodatkiem olejku geraniowego, lawendowego lub olejku z drzewa herbacianego. Z domowych sposobów zaleca się również moczyć zakażenie w roztworze wody z sodą oczyszczoną.

Opryszczka na ustach – zapobieganie

Czy są sposoby na to, by móc zapobiegać pojawianiu się opryszczki na ustach? Z pewnością powinno się dbać o własny organizm. Warto stosować Admę, preparat, który zawiera liczne wyciągi z wielu roślin oraz wyciągi z żeń-szenia lub jeżówki. Warto pamiętać, że dobrą drogą do walki z wirusem, z pewnością jest witamina C i cynk, które chronią przed nawrotami opryszczki.

Należy wiedzieć, że opryszczki w żaden sposób nie można lekceważyć. Jeśli ktoś nie stosuje odpowiednich maści, czy też tabletek, może spodziewać się, daleko idących w skutkach konsekwencji. Nikt jednak z pewnością nie ma zamiaru stracić swojego życia, poprzez małą opryszczkę na ustach. Można ją leczyć i skoro są na to sposoby, powinno się to robić, w miarę jak najszybciej. Bo przecież wiadomo, że żadna opryszczka nie wygląda ładnie. Psuje bowiem ona nasz wizerunek, oszpeca naszą twarz i działa bardzo negatywnie na zdrowie. Zróbmy więc wszystko, żeby raz na zawsze pozbyć się tego nieszczęścia.

Was this helpful?

0 / 0