Film „P.S. Kocham cię”

ps-kocham-cie_m-1565931„P.S. Kocham cię” to niesamowita historia dwójki kochających się ludzi, których miłość trafiła od najmłodszych lat życia. Mieszkają jako młode małżeństwo na Manhattanie i walcząc z problemami finansowymi, zastanawiają się nad powiększeniem rodziny, czego bardzo pragną.

Tymi szczęściarzami są Holly i Gerry, którzy stali się swoimi bratnimi duszami już jako dzieci, a z dnia na dzień stawali się sobie bliżsi i ważniejsi. Wiedzieli o sobie wszystko, dokańczali swoje zdania i śmiali się z tych samych rzeczy. Każda ich kłótnia kończyła się cudownym pogodzeniem i wzajemnymi przeprosinami, bo przecież żyć bez siebie nie potrafili i każdy o tym doskonale wiedział. Nikt nie wyobrażał sobie ich osobno i nawet nie próbował, bo byli dla siebie stworzeni.

film_m-7836378 I nagle zdarza się najgorsze, co żadnemu z nich nie przyszło by do głowy, czego nie byli w stanie przewidzieć. Gerry umiera na raka, a jego śmierć całkowicie niszczy życie Holly. Gerry wiedział, że nie ma szans wygrać walki z rakiem, a w najbliższym czasie umrze, dlatego pisał do Holly listy, by po jego śmierci podnieść ją na duchu i nauczyć dalszego życia. Pierwszy list pojawia się w dniu jej 30 urodzin, kiedy kompletnie wariuje z tęsknoty za nim i jak twierdzą znajomi, lekko jej odbija. List dostaje w formie nagrania na taśmie, z której odsłuchuje wiadomości od zmarłego męża. Informuje ją, iż raz w miesiącu otrzyma od niego list, który będzie zawierał wskazówki na dalsze jej życie i pomoże jej się pozbierać.

Zabawne jest to, że wszystkie jej odpowiedzi na jego słowa, udało mu się przewidzieć i od razu skomentować, a to rzadko spotykana miłość i wiedza o drugim człowieku. Już samo nagranie podnosi ja na duchu i pomaga się podnieść, zachęcając do działań jakie jej sugeruje zmarły mąż. Pierwszą wskazówką jest szalona noc z przyjaciółmi w celu uczczenia jej urodzin i dobrej zabawy. W dzień po swoich urodzinach, w jej skrzynce ma się znaleźć jeden z dwunastu listów. Tak jak Gerry obiecał, każdego miesiąca Holly dostaje od niego listy, nie ma pojęcia skąd się biorą ale tak jak prosił, nie próbuje się dowiedzieć, a słucha jego poleceń, na dalsze życie. Widzi go dawnego, krzątającego się po domu, spacerującego z nią po ulubionych miejscach, śpiewającego karaoke czy zabawnie wygłupiającego się w najmniej odpowiedniej sytuacji.

Przez cały czas, z każdym kolejnym listem, wraca tysiące wspomnień, które dają jej poczucie bezpieczeństwa i pomagają przetrwać. Już nie płacze, a uśmiecha się na myśl o tym, co udało im się wspólnie przeżyć, zdaje sobie sprawę, że cudownie jest mieć przy sobie anioła stróża. Każdy list od Garrego kończy się słowami PS. Kocham cię, co przypomina samotnej Holly, że jej ukochany mimo wszystko jest gdzieś blisko niej. Szalony małżonek w swoich listach planuje dla ukochanej wiele atrakcji, od kupna szałowych ciuszków, imprez, wieczorów karaoke, aż po wyjazdy do Irlandii.

online_m-2535168 Matka wraz z przyjaciółkami martwią się o Holly, iż listy od zmarłego męża, jeszcze bardziej ją pogrążą i nie pozwolą zapomnieć o przeszłości. Jednak mylą się, gdyż jak się okazuje, nikt nie zna jej lepiej, niż Gerry. Dzięki swojemu rocznemu planu, pomaga jej wrócić do normalnego życia, zapamiętać ich życie ale i rozpocząć nowe, otwierając się na wszystko co ją spotka, również na nowe znajomości. Wszystko jest przemyślane i stuprocentowo skuteczne. Nasza Holly, czując się chroniona i bezpieczna, uczy się na nowo życia, a dzięki Gerremu udaje jej się to bez problemu. Silna i otwarta zaczyna nowy dział, w którym zawsze głęboko w sercu, będzie Gerry.

Reżyserem filmu „PS. Kocham cię” jest Richard LaGravenese, który został nakręcony a podstawie książki Ceceli Ahern.

Obsada filmu „PS. Kocham cię”

Hilary Swank – Holy Kennedy Gerard Butler – Gerry Kenedy Lisa Kudrow – Denise Hennessey Gina Gershon – Sharon McCarthy James Marsters – John McCarthy Kathy Bates – Elizabeth

I inni…

Film jest bardzo ciekawy, gdyż widz nie tylko się wzrusza, uśmiecha i smuci. Są momenty kiedy gęba sama się uśmiecha, jednak najlepsze jest to, że cały film wciąga jak książka, której nie możemy doczekać się końcówki.

Was this helpful?

0 / 0