Pasemka

Pasemka

Jak mówią same kobietykobieta zmienną jest!. Uwielbiamy zmiany w naszym wyglądzie i często szukamy dla siebie czegoś nowego, co mogłoby sprawić, ze poczujemy się świeżo, modnie i dobrze. Najtrudniej nam jednak rozstać się z kolorem włosów, który bardzo nam pasuje i nie wyobrażamy sobie mieć innego. Jednak tak bardzo kusi nas by dokonać jakiś zmian, a może podetniemy włosy?

Jeśli mamy długie, zazwyczaj szkoda nam je ciąć, jeśli jednak są krótkie nie wiele zostaje nam możliwości. Co więc zmienić we włosach by zachować obecny kolor i długość, a wprowadzić jakieś nowości? Co powiecie na pasemka, które nie tylko zmienią wasz wygląd ale i podkreślą kolor waszych włosów, rozjaśniając go lub tonując.

Pasemka to pofarbowane pasma włosów na dowolny kolor w dowolnej ilości. Można wykonać jedno, trzy, pięć, a nawet kilkanaście pasm, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać.

Pasemka krok po kroku

Pasemka można zrobić w zakładzie fryzjerskim, gdzie specjalista przy pomocy specjalnych środków fryzjerskich przefarbuje kilka pasm naszych włosów na wybrany przez nas kolor. Jak to wygląda? Jeśli wybieramy pasemka ciemniejsze od obecnego koloru włosów, wystarczy wybrać odcień i fryzjer nałoży nam farbę, która wraz z pasmem owinie w folię i pozostawi na około 30-40 min. Jeśli jednak pragniemy mieć pasma włosów jaśniejsze od obecnego koloru, należy je najpierw rozjaśnić. Fryzjer nakłada więc na kilka pasm rozjaśniacz do włosów, również używając do tego foli. Pasma od czasu do czasu są podgrzewane sztucznym ciepłem, a dokładnie specjalnym lampami fryzjerskimi, która są nakładane na głowę. Czas rozjaśniania to od 30, nawet do 90 min, w zależności od intensywności koloru. W momencie uzyskania efektu rozjaśniania, włosy są myte i wysuszane, a następnie poddawane koloryzacji. Wykonane pasemka z pewnością będą profesjonalnie się prezentować, jednak zmarnujemy w zakładzie fryzjerskim sporo czasu i nie mało pieniędzy.

Jak zrobić pasemka samodzielnie?

Jeśli nie boimy się wyzwań, upragnione pasemka można wykonać w domu samodzielnie lub przy pomocy przyjaciółki. Farb koloryzujących, rozjaśniaczy i innych potrzebnych środków do pasemek możemy zasięgnąć w dowolnej drogerii lub nawet markecie z działem kosmetycznym, jeśli mamy taką możliwość możemy zakupić kosmetyki w hurtowni fryzjerskiej. Kiedy mamy już potrzebne akcesoria możemy przystąpić do robienia pasemek. Jak taki zabieg wygląda w domowym zaciszu? Z tego względu iż nie mamy foli fryzjerskiej, dobrze jest ubrać się w stare ubrania, gdyż możemy się poplamić.

Pasemka – folia czy czepek?

Do wykonania pasemek możemy użyć folii (do włosów długich) lub czepka (który ułatwia farbowanie szczególnie włosów krótkich). Wymieszaj farbę w miseczce z utleniaczem. Włosy dokładnie rozczesz i na wybrane pasma nałóż farbę. Stosuj się do wskazówek, które zazwyczaj widnieją na opakowaniu farby. Pasemka najlepiej robić na włosach suchy, nie mytych w dniu farbowania (im bardziej przetłuszczone tym lepiej). To nie tylko polepszy przyswajalność koloru farby ale i ochroni włosy przed substancjami chemicznymi. Farbę trzymamy na pasmach wg. Wskazówek na opakowaniu zakupionej farby (ok. 30-40 minut). Po upływie czasu należy umyć włosy i nałożyć maskę odżywczą lub odzywkę, którą po kilku minutach również zmywamy. Pasemka gotowe, mam nadzieję, że efekt farbowania jest taki jak oczekiwałyście.

Was this helpful?

2 / 0