Pękające pięty

pekajace-piety_m-8411907Pękające pięty to przypadłość której doświadczył, doświadcza, albo będzie doświadczał prawie każdy z nas. Szczególnie dokuczliwa jest dla pań, które w sezonie letnim chciałyby pochwalić się pięknymi stopami. Większość z nas uznaje to tylko za problem natury kosmetycznej okazuje się jednak, że może być to bardzo niebezpieczna dolegliwość.

Pękające pięty – przyczyny

Skóra na piętach jest niemal dwukrotnie grubsza niż na innych partiach naszego ciała. Zdarza się jednak że skóra na nich grubieje znacznie szybciej niż powinna. Nasze pięty mogą pękać z kilku przyczyn – po pierwsze gdy nasza skóra jest zbyt sucha, po drugie z nadwagi ale również wtedy gdy nosimy niewłaściwe obuwie. By pozbyć się tego kłopotu powinniśmy przede wszystkim używać regularnie odpowiednich kosmetyków. Najczęściej pęknięte pięty to po prostu uszkodzona zewnętrzna warstwa naskórka. Problem pojawia się wtedy, gdy uszkodzenie sięga do skóry właściwej. Wtedy przypadłość ta staje się wyjątkowo dokuczliwa i bolesna a uszkodzona stopa krwawi a nawet ropieje. Przez takie rany do organizmu przedostawać mogą się różnorakie wirusy oraz bakterie wywołując rozmaite zakażenia sięgające różnych części naszego organizmu.

Pękające pięty – jak leczyć?

  • Walkę z pękającymi stopami powinniśmy rozpocząć od zakupu pumeksu. Jest to niezwykle tania rzecz a jego regularne stosowanie może dać naprawdę dobre rezultaty. Powinniśmy zmieniać go na nowy co około 2 miesiące, a po każdym użyciu dokładnie spłukiwać by nie zbierały się nie nim rożnego rodzaju bakterie.
  • Kolejną świetną metodą jest regularne używanie peelingów do stóp. Są one bardzo skuteczne w pozbywaniu się zbędnego naskórka. Należy nim masować zwilżoną skórę pięt przez kilka minut aż wyczujemy że drobinki peelingu prawie całkowicie się roztarły. Tego typu preparaty delikatnie stymulują krążenie krwi a jednocześnie ograniczają nadmierne wysuszanie się naszych stóp, odpowiedzialne później za pękanie pięt.
  • Następnym krokiem jest używanie odpowiednich kremów. Idealne będą te zawierające mocznik SVR. Nim jednak zaczniemy go stosować pamiętajmy o wyleczeniu krwawiących miejsc. Krem najlepiej grubą warstwą założyć na stopy a następnie założyć ciepłe bawełniane skarpetki. Taki zabieg należy powtarzać przez jakiś czas aż do uzyskania spodziewanych rezultatów.
  • Raz na jakiś czas warto też zastosować uderzająca kurację witaminą A. W tym celu należy zakupić w aptece kapsułki z witaminą A, rozgnieść je na pięcie oraz założyć bawełniane skarpetki.

Pękające pięty – domowe sposoby

W ostatnich czasach za jeden z najbardziej skutecznych sposobów uznaje się również moczenie pękających stóp w siemieniu lnianym. Wpływa ona niezwykle dobrze na nawilżenie oraz elastyczność skóry. Można je kupić w zasadzie w każdym sklepie zielarskim oraz aptece. Takie siemię lniane wystarczy zalać wrzątkiem, odstawić do wystygnięcia. A następnie dodać do miski pełnej ciepłej wody i moczyć w niej stopy przez około 15 minut. Jeśli jednak zauważymy że żadne z opisanych sposobów nie przynosi żadnej poprawy koniecznie powinniśmy skonsultować się z lekarzem dermatologiem jako, że problem ten może mieć głębszą przyczyną i niezbędne będzie zastosowanie silniejszego leczenia.

Jak więc widać jest mnóstwo domowych sposobów dzięki którym możemy skutecznie walczyć z ta dolegliwością. Powinniśmy więc dbać o to by jej się pozbyć – stopy bowiem to wizytówka każdej kobiety i nie wystarczy tylko piękny lakier do paznokci by stopy wydawały się w pełni estetyczne.

Was this helpful?

0 / 0