Piosenki dla dzieci

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

piosenki-dla-dzieci_m-5643260Dzieci bardzo lubią słuchać piosenek i je śpiewać. Piękne piosenki dla dzieci śpiewały Fasolki, były to proste piosenki – rymowanki o skocznej melodii, do których kręcono kolorowe teledyski dla dzieci. Poniżej parę przykładowych, które już od lat cieszą się wielką popularnością wśród dzieci i ich rodziców.

Ogórek wąsaty Wesoło jesienią w ogródku na grządce, Tu ruda marchewka tam strączek, Tu dynia jak słońce, tam główka sałaty, A w kącie ogórek wąsaty. Ref.: Ogórek, ogórek, ogórek, Zielony ma garniturek, I czapkę i sandały, Zielony, zielony jest cały. Czasami jesienią na grządkę w ogrodzie, Deszczowa pogoda przychodzi, Parasol ma w ręku, konewkę ma z chmur, I deszczem podlewa ogórki.

Zuzia – lalka nieduża Zuzia lalka nieduża Zuzia lalka nieduża I na dodatek cała ze szmatek W kratkę stara spódniczka Łzy na policzkach A w główce marzeń sto Lecz kocham ją najbardziej ze wszystkich moich lal Choć nie ma sukni złotej Zabiorę ją na bal Zuzia lalka nieduża płaszczyk za krótki Zbyt duże butki Fartuch biały z kieszonką w kieszonce słonko A w główce marzeń sto Lecz kocham ją najbardziej ze wszystkich moich lal Choć nie ma sukni złotej Zabiorę ją na bal. Zuzia lalka niewielka Bródka malutka Nos jak muszelka Oczy ma jak pięć złotych wełniane loki a w główce marzeń sto.

Pociąg krasnoludków Ze stacyjki siedmiu smutków Rusza pociąg krasnoludków Maszynista z kozią bródką Zagwizdał cichutko Wyruszają na wycieczkę Zaczynają w drodze sprzeczkę Czy ma pociąg jechać z planem Czy może w nieznane Jeden prosi do Warszawy Drugi woła Huta Nowa Trzeci chce wziąć kurs na Sopot To ci mieli kłopot Dwóch w pociągu łowi ryby Ten na niby zbiera grzyby Gdy się jeden z drugim kłócił

Pociąg się wywrócił.

My jesteśmy krasnoludki My jesteśmy krasnoludki, Hopsasa, hopsasa, Pod grzybkami nasze budki, Hopsa, hopsasa, Jemy mrówki, żabie łapki, Oj tak tak, oj tak tak, A na głowach krasne czapki, To nasz, to nasz znak. Gdy ktoś zbłądzi, to trąbimy, trututu, trututu, Gdy ktoś senny, to uśpimy, Lulu lululu, Gdy ktoś skrzywdzi krasnoludka, ajajaj, ajajaj, To zapłacze niezabudka, uuuuu.

Was this helpful?

0 / 0