Plastry antykoncepcyjne

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

plastry-antykoncepcyjne_m-2269334Dla kogo są i jak działają plastry antykoncepcyjne?

Stosowanie dobrej i właściwie dobranej antykoncepcji może sprawić, że z pewnością unikniemy problemu, jakim jest niechciana ciąża. Aby właściwie wybrać do siebie metodą antykoncepcyjną powinnyśmy wcześniej udać się do lekarza ginekologa. Ten na podstawie licznych badań (w tym także i hormonalnych) pomoże nam dobrać odpowiedni dla nas sposób zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą.

bez-recepty_m-1707246O tym, czy i w jakim stopniu dana metoda antykoncepcyjna jest skuteczna informują nas nie tylko sami lekarze czy też informacje zawarte na ulotkach dotyczących danego leku. bardzo cenną informacją o tym, na ile dana metoda jest skuteczna dostarcza nam tak zwany wskaźnik Pearla. Określa on, ile ze stu kobiet, które stosowały daną metodą przez okres dwunastu miesięcy (roku czasu), zaszło w ciążę mimo jej stosowania. Dajmy na to, że wskaźnik wynosi 3 – oznacza to, że w ciągu roku ze 100 kobiet, stosujących daną metodą zaszły w ciążę 3. Im niższych Wskaźnik Pearla tym skuteczniejsza jest dana metoda. Jak wiadomo najbardziej rozpowszechniona metoda antykoncepcyjna to metoda hormonalna.

Na plan pierwszy wysuwają się więc tutaj przede wszystkim tabletki hormonalne ale nie tylko. W drugiej kolejności dość często stosowane są przez liczne kobiety plastry antykoncepcyjne. Można je niekiedy dostrzec na ramieniu znanych sław estrady muzyki i aktorek.

Plastry antykoncepcyjne zawierają hormony, które przenikają przez skórę, blokując skutecznie owulację. Czy każdy może używać tego rodzaju zabezpieczenia? Oczywiście ważna jest tutaj przede wszystkim konsultacja z lekarzem ginekologiem. Jednakże ogólne zasady które sprzyjają stosowaniu tego rodzaju antykoncepcji to: a. problemy żołądkowe;

b. waga poniżej dziewięćdziesięciu kilogramów.

plastry-antykoncepcyjne-skutecznosc_m-8297566Zalety tego rodzaju metody to: ○ hormony przenikają przez skórę a więc omijają układ pokarmowy oraz nie szkodzą naszej wątrobie; ○ nie musimy o nim pamiętać codziennie, gdyż wymienia się go co siedem dni.

Wady jakie posiadają plastry antykoncepcyjne to:

○ może się odkleić: ○ nie nadaje się zupełnie dla mam karmiących;

○ może wywołać alergię.

Wiele użytkowniczek skarży się także, na to, że pojawiają się u nich stany depresyjne oraz że zmniejsza się ich libido. Niektóre plastry też dość słabo się trzymają.

Na początku artykułu mówiliśmy o ważnej cesze danego środka antykoncepcyjnego, czyli o wskaźniku Pearla. W przypadku plastrów wynosi on 0,6 – 0,9.

Was this helpful?

0 / 0