Płeć dziecka – jak sprawdzić lub zaplanować

Jesteś w ciąży? A może dopiero planujesz zostać mamą? Zastanawiałaś się już jaką byś chciała płeć dla swego dziecka? Jest wiele par, które właśnie od tego zaczyna. Starannie planują płeć dziecka i stosują do tego wybrane metody, czy i ty chciałabyś zastosować jedna z nich?

Płeć dziecka  – planowanie

1. CYKL SIEDMIOLETNI

To mało znana metoda, choć ponoć skuteczna. Głównie polega na założeniu iż ciało ludzkie oraz jego tkanki przechodzą proces odnowy w cyklu siedmioletnim. Oznacza to iż dwudziestoletnia osoba ma krew sześciolatka (7+7+6=20). Wyliczenia dokonuje się analogicznie. Do obliczeń potrzebna jest analiza krwi rodziców w momencie poczęcia. Przykład : Tata – 29 lat to wiek krwi 1 rok Mama – 24 lata to wiek krwi 3 lata Wynik obliczeń to płeć dziewczynki.

2. METODA DIETETYCZNA

Jeśli przed poczęciem dziecka wolisz zdecydowanie słodkości oraz potrawy mleczne, prawdopodobnie urodzisz dziewczynkę. Jeśli jednak preferujesz potrawy ostre, słone lub kwaśne, masz szasnę zostać mamą chłopca. Metoda dietetyczna nie jest zbyt skuteczna ani też nie została wprowadzona w żadnej placówce w Polsce ani też na świcie.

3. METODA SELNAS

Polega na cyklach mających potencjał elektryczny dodatni lub ujemny. Ładunek dodatni mają plemniki żeńskie, ujemny zaś męskie. Jeśli planujemy chłopca, należy współżyć dniach owulacji, jeśli zaś dziewczynkę, należy współżyć około 39-40 godzin przed jajeczkowaniem. Nie łatwe ale skuteczne.

4. METODA CHIŃSKA

Według tej metody płeć dziecka planowana jest na podstawie wieku matki oraz miesiąca poczęcia dziecka. Ponoć, a bynajmniej wg Chińczyków, metoda sprawdza się w 99%. Potwierdzono również jej skuteczność w Stanach Zjednoczonych.

Metody przewidywania płci dziecka

1. Wróżenie z obrączki – jeśli jeszcze nie jesteś w ciąży lub jesteś w bardzo wczesnym stadium, podczas którego badanie USG nie wykazuje płci dziecka, wypróbuj tę wróżbę. Potrzebna Ci obrączka i nitka oraz osoba która wykona wróżbę. Na nitce zawieszamy obrączkę i prosimy kobietę pragnącą znać płeć dziecka o wyciągnięcie dłoni od serca wewnętrzną stroną. Między palcem wskazującym, a kciukiem zanurzamy trzykrotnie obrączkę i ustawiamy ją nad środkiem dłoni.

Jeśli obrączka:

  • ZATACZA KOŁO – BĘDZIE DZIEWCZYNKA
  • KOŁYSZE SIĘ W LINI PROSTEJ – BĘDZIE CHŁOPIEC
  • STOI W MIEJSCU – NIE ZAJDZIESZ W CIĄŻĘ Z OBECNYM PARTNEREM LUB WRÓŻBA JEST ŹLE WYKONANA.

Wróżbę wykonujemy wyłącznie na własnej obrączce.

2. Jeśli jesteś w ciąży, podobnie jak w poprzedniej wróżbie potrzebujesz wyłącznie nitki i obrączki. Tym razem jednak jej ruchy będą oznaczały coś zupełnie innego. Zawieszoną obrączkę na nitce ustaw nad brzuchem przyszłej mamy. Jeśli zacznie zataczać koła w brzuszku siedzi chłopiec, jeśli będzie się chwiała w ruchach wahadłowych, będzie to dziewczynka.

Płeć dziecka – jak sprawdzić?

Najlepszym sprawdzeniem płci dziecka jest badanie USG, które pozwala na odgadnięcie płci już w drugim trymestrze ciąży. Jednak taka metoda jest dostępna w dzisiejszych czasach, nasze mamy czy babcie nie miały tylu możliwości.

Jak odgadywano płeć dziecka w dawnych czasach?

  • Zajadasz się ciasteczkami – ponoć kobiety pochłaniające w ciąży mnóstwo owoców i słodkości, urodzi dziewczynkę.
  • Zajadasz się produktami białkowymi np. mięsem lub serem – chłopiec.
  • Miewasz tzw. ciążowe nastroje – dziewczynka.
  • Sypiasz układając się na stronę południa – dziewczynka.
  • Sypiasz na stronę północy – chłopiec.
  • Podczas ciąży posiadasz zbędny tłuszcz na brzuchu, ciemne otoczki brodawek, jasnożółty mocz, suche dłonie, włosy na nogach szybciej odrastają – chłopiec.
  • Brzuszek przybiera kształt arbuza, włosy mają rudawy połysk, lewa pierś jest nieco większa od prawej – dziewczynka.

Was this helpful?

1 / 0