Pocałunek, czyli sztuka całowania

Pocałunek, czyli sztuka całowania

Pocałunek to nie tylko okazywanie miłości partnerowi, rodzicom czy dziecku, to również sposób wyrażania fascynacji, pożądania, oddania, zaufania, bliskości i pragnienia. Jeden pocałunek może nam powiedzieć więcej niż tysiące wypowiedzianych słów. Udowodni ukochanemu iż go pragniemy, przeprosi i udobrucha rozgniewaną mamę, pokaże i da do zrozumienia, że jesteś blisko. Pocałunków może być równie wiele jak ich znaczeń, jednak najważniejsze są te oddawane w imię miłości i pragnienia drugiej osoby. Pomagają zdobyć serce mężczyzny lub kobiety oraz udowodnić im moc naszych uczuć i siłę miłości.

Sam pocałunek i sposób jego wykonania może powiedzieć o nas więcej niż nam się wydaje. Niby nic ważnego i nie ma znaczenia przy wyborze partnera, a jedna nigdy nie będziemy z kimś kto pocałunkami nie sprawi nam prawdziwej lawiny przyjemności. Sposób w jaki obdarowujemy drugą osobę pocałunkami stanowi dla niego pewną wskazówkę, jakimi jesteśmy kochankami w sferze seksualnej, drapieżnymi, namiętnymi, delikatnymi czy też szalenie smakowitymi. Nasze usta zdradzą więcej informacji niż wypowiedziane najpiękniejsze słowa. Dla ludzi zakochanych głębokie pocałunki są symbolem seksualnego zespolenia i bliskości.

Na temat pocałunków powstało wiele mitów i pięknych historii. Już w bajce o „Śpiącej Królewnie”, królewicz budzi ją namiętnym pocałunkiem, okazując w ten sposób miłość. Wielu zaś mawia iż ci którzy nie żałują sobie namiętnych i czułych pocałunków, szczególnie promienieją pełnią szczęścia i urody. Wszystko zasługą odprężenia, która odzwierciedla się na naszych twarzach. Jednak czy to prawda, ze ludzie często całujący się, cieszą się dłuższą młodością? Trudno powiedzieć, jednak warto spróbować, nie wiele jest bowiem do stracenia.

Skąd jednak takie działanie pocałunków na nasz wygląd?

Ważna jest sztuka całowania. Nasze usta kryją prawdziwą oazę najwrażliwszych miejsc ludzkiego ciała, pełną wrażliwych zakończeń nerwów. Każdy namiętny i zmysłowy pocałunek, który sprawia nam przyjemność, powoduje produkcję endorfiny zwanej hormonem szczęścia, podnosi ciśnienie oraz temperaturę ciała. Tak więc podczas całowania czujemy niesamowite uniesienia i nie da się ukryć jak jesteśmy szczęśliwi. Natomiast jeśli chcemy zgubić kalorie, warto stosować często głębokie pocałunki, podczas których pracuje około 39 mięśni twarzy, a my dzięki nim spalamy aż 15 kalorii – jak tu więc nie kochać pocałunków?

Techniki całowania

Pocałunki dzielimy na pięć podstawowych rodzajów ich występowania:

  • Pocałunki powierzchniowe podczas których usta stykają się tylko delikatnie i niewinnie, jakby chciały partnera przywitać, zaskoczyć lub podziękować mu za coś miłego.
  • Pocałunki napierające polegające na delikatnym oblizaniu i zwilżeniu ust kochanka, za pomocą języka. To z pewnością rozpali jego zmysły i skusi na ciąg dalszy.
  • Pocałunki ssące polegają na delikatnym ssaniu górnej lub dolnej wargi partnera, a nawet jego końcówki języka. Polega na przytrzymaniu wargi i okazaniu jej odrobinę drapieżności oraz większej odwagi.
  • Pocałunki penetracyjne są już odważniejszą i głębszą formą pocałunku, polegającą na pieszczeniu języka partnera oraz głębi jego ust. Tego typu pocałunki prowadzą do bliskości seksualnej gdyż rozpalają większość zmysłów.
  • Pocałunki pochłaniające są najgłębszymi i najbardziej przekraczające pewne bariery intymności. Polegają na głębokim i pasjonującym wnikaniu we wnętrze jamy ustnej kochanka poprzez pieszczoty języka. Tego rodzaju pocałunek może wiele o nas powiedzieć i dać do zrozumienia partnerowi, który nie jest nam obojętny.

Bardzo ważne jest by do pocałunków dochodziło z odpowiednim partnerem, który lubi ten sam rodzaj pocałunków co my sami. Jedni wolą mocne i zdecydowane, inni drapieżne i kuszące, pozostali zaś delikatne i subtelne. Duży wpływ na rodzaj pocałunku ma miejsce w którym do niego dochodzi. Między ludźmi na straganie cmokniemy się delikatnie w usta, w ciemnym kinie będziemy całować zmysłowo i szalenie, jednak w łożu usłanym płatkami róż nasze pocałunki staną się namiętne i delikatne oraz pełne pożądania. Jednak obdarowując drugą osobę pocałunkami warto pamiętać o pozostałych miejscach ciała, które również mogą sprawić wiele przyjemności i odprężenia.

Was this helpful?

2 / 0