Prezent dla mamy

Prezent dla mamy

Pomysł na prezent dla mamy nie powinien być dla nas większym problemem, bo przecież kto lepiej niż my sami, znamy własną mamę. Spędziliśmy z nią wiele lat życia, wychowywaliśmy się pod jej opiekuńczymi skrzydłami i uczyliśmy życia. To mama, okazała nam pierwsza miłość i nauczyła okazywania jej innym, wyjaśniła co to dobro, a co zło, czym jest kara i nagroda oraz co najważniejsze jest w życiu każdego człowieka.

Zazwyczaj niewiele trzeba, by uszczęśliwić mamę, bo już nasza obecność, każdego dnia jest dla niej prezentem i dużym przypływem szczęścia. Jako małe dzieci rysowaliśmy laurki, wycinaliśmy serduszka i kleiliśmy własnoręczne prace by podarować je ukochanej mamie. Wraz z wiekiem obdarowywaliśmy je poważniejszymi podarunkami i zawsze mieliśmy jakiś pomysł, a on nigdy nie zawodził. Jako dorośli ludzie, mający własne rodziny i żyjący często daleko do ukochanych mam, tracimy tę smykałkę do prezentów, tak jak i my tak też dorastają nasze mamy, zmieniają się ich potrzeby i marzenia, czy tak jest?

Nam się tak wydaje, dla matki zawsze największym prezentem jesteśmy my sami, nasza obecność, czuły pocałunek czy silny uścisk. Prezent nie ma znaczenia, jednak my jako dorośli tak wiele chcemy im dać, by choć w części podziękować za to czym one obdarowały nas przez ten cały czas…

Czym więc obdarować mamę?

Pomysłów na prezent dla mamy jest wiele, bo mimo upływu lat to nadal wrażliwa, czuła i sentymentalna kobieta. Mimo iż jesteśmy już dorosłymi ludźmi, nadal możemy stworzyć coś sami, lub przy pomocy specjalistów, kupno prezentu niech będzie ostatecznością.

Oto kilka podpowiedzi na prezent dla mamy

Prezent dla mamy na święta:

  • Prezent świąteczny powinien zawierać magię świat, bez względu na to jaki będzie. Święta to czas wspomnień, bliskości, miłości i bycia razem więc może i prezent powinien o tym przypominać.
  • Z pewnością warto pomyśleć nad zdjęciem w pięknej ramce lub w postaci obrazu, to prezent, który zawsze przypomni o bliskich lub ważnym wydarzeniu rodzinnym.
  • Ciekawym pomysłem jest zdjęcie wygrawerowane na jakimś przedmiocie np. blaszce, wisiorku, kuflu, kubku, figurce, dziś wiele firm proponuje tego typu usługi.
  • Bombonierka ze zdjęciem bliskich osób oraz grawerem. Podarujemy mamie nie tylko piękne zdjęcie, na które zerknie w chwilach tęsknoty ale i coś na osłodę tych smutnych dni.
  • Święta to dobra okazja na prezenty własnego wykonania, nikt nie powiedział, że prezent musi dużo kosztować, równie dużą radość sprawią mamie wypieki wykonane przez nas samych np. ciasteczka kruche, pięknie ozdobione czekoladą, rodzynkami i orzeszkami.
  • Album ze zdjęciami w postaci książki, będzie oryginalnym pomysłem na skompletowanie najcenniejszych zdjęć oraz dodaniem do nich ważnych opisów. Mama nie tylko się wzruszy ale i będzie dumnie pokazywać innym czym obdarowały ją dzieci.
  • Innego rodzaju ciekawym podarunkiem będzie szal na mroźne dni, czapka i rękawiczki, ciepły sweterek, który mama wkładając na siebie, od razu przywoła myśli związane z nami.
  • Robiąc prezent dla mamy warto pamiętać by zawierał akcent świąteczny, opakujcie go wyjątkowo, zawieście dodatkowo ciasteczka własnego wykonania lub aniołka świątecznego. Opakujcie inaczej niż wszyscy, bo przecież to żadna sztuka wsadzić w gotową torebkę. Często opakowanie jest ważniejsze niż jego zawartość. Pomysły na sposoby zapakowania znajdziecie w naszych artykułach.

Prezent dla mamy na urodziny lub imieniny:

Prezent dla mamy powinien być szczególny i udowadniać jej jak bardzo ją kochamy. Rzeczą podarowaną może być wszystko co wyda nam się potrzebne w danej chwili naszej mamie, co pragnęłaby mieć, a odkłada z powodu ważniejszych wydatków (jeśli jest was w rodzeństwie więcej, zawsze fajnym rozwiązaniem będzie złożenie się na dany prezent). Obdarowując mamę czymś szczególnym pamiętajmy by to było coś wyłącznie dla niej, nie dla domu. Z pewnością ucieszą ją piękne kolczyki (nie muszą być złote czy srebrne), jakaś inna w jej typie biżuteria, zegarek, apaszka, perfumy lub inne kosmetyki, na które nasze mamy tak niechętnie wydają pieniążki. Odpowiednim dodatkiem będą kwiaty, najlepiej doniczkowe, gdyż są na stałe i zawsze, każdej mamie przypominają o kochających ją dzieciach.

Was this helpful?

1 / 0