Prezent dla promotora

prezent-dla-promotora_m-3704046Czeka cię obrona, a ty choć czujesz się przygotowany, wciąż jesteś niespokojny bo nie masz nic dla swojego promotora. No cóż, nie łatwo trafić w gust, dbając zarówno o zadowolenie promotora i pokazanie się w dobrym świetle. Najlepiej gdy prezent kupowany jest wspólnie przez całą grupę seminaryjną, gdyż zazwyczaj dawane prezenty indywidualnie traktowane są jako łapówki. No cóż, ostateczna decyzja oczywiście należy do Was.

1. Proponuję zacząć od zbiorki pieniędzy jakie chcecie przeznaczyć na prezent dla promotora. Jeśli Wasza grupa jest większa, macie więcej możliwości. Nim ustalicie kwotę, zastanówcie się dobrze czy dla każdego z Was jest to zadowalająca kwota, bo nie każdy może sobie pozwolić na tyle ile by chciał.

2. Kiedy ustalicie już kwotę do indywidualnego wkładu zastanówcie się wspólnie co kupić. Może ktoś z Was wdał się kiedyś z promotorem w prywatną dyskusję i wie co lubi lub czym się interesuje? Może ma jakieś hobby, którym się Wam chwalił lub opowiadał o jakimś ważnym wydarzeniu bądź rzeczy, której poszukuje. Jeśli pomyślicie wspólnie, może wpadniecie na wspólny fajny pomysł.

prezent-dla-promotora-po-obronie_m-99423223. Ciekawym sposobem będzie też zapytanie innego promotora (przecież wszyscy się tam znają), może on podpowie Wam co dało by radość waszemu promotorowi lub powie czego on by chciał od swojej grupy seminaryjnej. Kto wie, może okaże się, że promotorzy oczekują zupełnie innych rzeczy niż kupują im studenci.

4. Jeśli mimo wszystko nie potraficie się zdecydować proponuję zebraną sumę przeznaczyć na bon za który promotor sam zakupi sobie prezent np. w księgarni.

5. Jeśli dobrze dogadujecie się z promotorem możecie po zdanej obronie zaprosić go na wspólny obiad i wręczyć kosz kwiatów – myślę, że będzie mu miło spędzić z Wami ostatnie chwile, poczuje się doceniony.

prezent-dla-promotora-na-obrone_m-7068896 Prezent dla promotora

  • Coś związanego z jego hobby lub zamiłowaniami.
  • Zegarek.
  • Pióro, długopis lub inne akcesoria w eleganckim stylu.
  • Weekend w Spa lub jednorazowe wyjście na masaże relaksujące.
  • Album, ciekawa książka, encyklopedia na ciekawy temat.
  • Gatunkowo dobry alkohol np. whisky.
  • Elegancki krawat lub spinki do mankietów.
  • Kosz owoców lub kwiatów.
  • Bon na do jakiegoś fajnego sklepu, księgarni, cukierni czy Spa na kwotę jaką udało Wam się zebrać.
  • Śmieszny upominek z Waszymi podpisami.

Kiedy najlepiej wręczać upominek promotorowi? Prezent dla promotora – po obronie, czy przed?

Pewnie zastanawialiście się nie raz kiedy wypada podziękować, przed obroną czy może po obronie? No cóż, wielu uważa, że prezent wręczany przed obroną, kiedy nie znamy jeszcze naszych wyników, jest traktowany jako łapówka. Myślę iż warto więc się wstrzymać do końca. Poczekać aż każdy pozna swój wynik i wtedy całą grupą wręczyć prezent promotorowi i wspólnie podziękować. Nie zapominajcie jednak o zarządzie, który również od całej grupy powinien otrzymać kwiaty lub przekąski i kawę na czas obrony. No cóż takie uroki obrony ale myślę, że warto, by później poza dyplomem zachować dobre wspomnienia.

POWODZENIA NA OBRONIE!

Was this helpful?

1 / 0