Proszki do prania dla dzieci i niemowląt

proszki-do-prania-dla-dzieci_m-3076640Gdy spodziewasz się dziecka przygotowujesz dokładnie wszystko co przyda się do pielęgnacji twojego maleństwa. Dbasz o jego zdrowie i pragniesz zapobiec wszelkim alergiom bądź nieprzyjemnym dla maluszka okolicznościom. Pośród akcesoriów dla niemowlęcia powinien znaleźć się specjalny proszek do prania dla dzieci oraz noworodków. Czym się różni od zwykłego proszku? Mamy kupując proszek pragną uchronić swe dziecko przed alergiami oraz podrażnieniami delikatnej jeszcze skóry.

Proszki do prania dla dzieci i niemowląt

proszki-do-prania-dla-niemowlat_m-7849284

Proszki przeznaczone dla dzieci są środkami hipoalergicznymi, przeznaczonymi do prania pieluszek, odzieży, bielizny oraz wszelkich produktów które będą miały styczność ze skóra malucha np. koce, pościele, zabawki pluszowe, a nawet niektóre ubrania mamy.

Tego typu proszki stworzone dla maluszków mają na celu dbać i pielęgnować skórę dziecka od jego pierwszych dni życia. Przeznaczone również dla dzieci z wrażliwą skorą bądź objawami alergicznymi. Często stosowane przez dorosłych cierpiących na astmę jak i schorzenia skórne. Proszki przeznaczone dla maluszków powinny być zgodne z wymogami Instytutu Matki i Dziecka.

Proszki dla niemowląt – jakość

Proszki dla niemowląt są wyjątkowo delikatne gdyż w swoim składzie nie zawierają jakichkolwiek rozjaśniaczy optycznych, pozostających na tkaninach po praniu. Nie zawierają również enzymów, które zazwyczaj powodują podrażnienia delikatnej skóry. Proszek zawiera bardzo delikatne składniki, nie drażniące skóry dziecka oraz bardzo przyjemny, delikatny zapach.

proszki-do-prania-dla-niemowlat-lovela_m-2473822

Polecane proszki dla niemowląt i dzieci:

  • Bobas,
  • Jelp,
  • Lovela,
  • Biały Jeleń,
  • Dzidziuś,
  • Dreft.

Ciekawostka: Stosowania proszku należy zaprzestać około 4-6 miesiąca życia malca. Należy spróbować wyprać ubrania malucha w zwykłym proszku, by ocenić wrażliwość jego skóry oraz odruchy alergiczne. Jeśli nie pojawią się jakiekolwiek zmiany skórne lub oznaki mówiące o alergii, można zaprzestać jego stosowania. Jeśli jednak pojawi się coś co cię zaniepokoi, skonsultuj się z dermatologiem dziecięcym, a także nadal stosuj specjalny proszek dla dzieci. Po jakimś czasie ponów próbę zmiany proszku. Pamiętaj jednak im dłużej stosujesz proszek dla dzieci tym skórę dziecka trudniej od niego odzwyczaić.

Was this helpful?

0 / 0