Przygotowanie do ślubu

Przygotowanie do ślubu

No i stało się, podjęliście decyzję, że pragniecie być razem przez resztę życia. Czeka was ważne i piękne wydarzenie, wasz ślub, który pozostanie w waszej pamięci na zawsze. Zarówno przyszła Panna Młoda, jak i Pan Młody powinien się odpowiednio przygotować , by w tym szczególnym dniu nie tylko wyglądać szczególnie ale i tak się czuć. Jak wygląda przygotowanie do ślubu?

Przygotowania do ślubu i wesela – ONA

Panna Młoda ma zdecydowanie trudniejsze zadanie i więcej rzeczy do zrobienia. Jak więc powinna się przygotować do ślubu by tego szczególnego dnia wyglądać pięknie i zjawiskowo? Oto kilka istotnych rzeczy, o których przyszła Panna Młoda powinna pamiętać:

SUKNIA ŚLUBNA

Nie ma co odkładać wybierania sukni ślubnej, gdyż zazwyczaj w salonie sukien ślubnych dokonujemy tylko wyboru i przymiarki, a na samą suknię musimy poczekać, gdyż jest szyta na miarę. Musisz zdecydować czy suknię chcesz kupować czy wypożyczyć, gdyż to bardzo istotne. By suknia była idealna i wyjątkowa, warto odwiedzić kilka salonów sukni ślubnych, przejrzeć katalogi i zdjęcia dostępne w Internecie. Nie żałuj przymiarek i mów czego oczekujesz, a co ci się nie podoba, bo to twój ślub i suknia ślubna powinna być idealna. Zastanów się nad jej kolorem, bo nie każdemu dobrze w białym.

SUKNIA WIECZOROWA

Poza suknią ślubną musisz mieć również suknię wieczorową, którą założysz po wybiciu północy. Suknia wieczorowa również powinna być zjawiskowa i taka w której poczujesz się swobodniej. Tyle godzin w sukni ślubnej jest dość męczące, więc pomyśl tego dnia o sobie, bo to twój dzień, jedyny w życiu. Suknia wieczorowa niech będzie taka jaką tylko sobie wymyślisz i będzie ci w niej cudownie. Suknie wieczorowe również można wypożyczyć.

OBUWIE

Odpowiednio dobrane obuwie do sukni ślubnej i kolejne do sukni wieczorowej. Buty Panny Młodej powinny być idealnie dobrane do sukni, jednak warto pamiętać by były wygodne, bo to w nich przetańczysz całą noc.

STRÓJ NA POPRAWINY

Kupujesz suknię ślubną i wieczorową, a co z strojem na poprawiny kolejnego dnia? Nie musi to być nic kupionego, gdyż ten struj powinien być wygodny ale i elegancki. Zarówno w dniu ślubu jak i poprawin powinnaś się wyróżniać w tłumie. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy znajdź coś w swojej szafie lub w szafie siostry lub przyjaciółki.

DODATKI

Dodatki do sukni ślubnej też muszą być odpowiednio dobrane. Spinka do włosów, torebka, biżuteria i inne dodatki lepiej znaleźć wcześniej niż szukać na ostatnią chwilę. Nie musisz kupować wszystkiego, tradycja każe, by Panna Młoda miała coś pożyczonego, coś niebieskiego i nowego.

WIZAŻYSTKA

Umów się z wizażystką na próbny makijaż, by dokładnie ustalić jak będzie wyglądał makijaż ślubny oraz w celu sprawdzenia kosmetyków, którymi dysponuje wizażystka. Warto sprawdzić czy nic cię nie uczula i czy makijaż jest trwały. Poradź się narzeczonego czy ładnie ci w makijażu, który wykonała wizażystka.

KOSMETYCZKA

Umów się z kosmetyczką by twoja skóra tego dnia była nieskazitelna i odpowiednio przygotowana do całonocnego makijażu.

FRYZJER

Umów się na próbną fryzurę by ta końcowa nie była dla ciebie zaskoczeniem .

STYLISTKA

Nie zapomnij o dłoniach, bo są równie ważne jak pozostałe części ciała. Zarówno makijaż jak i piękne dłonie, będą sprawiały, że będziesz czuła się wyjątkowa i piękna.

BIELIZNA

Kup odpowiednią bieliznę na dzień ślubu i noc poślubną.

BUKIET

Zamów kwiaty. Bukiet ślubny dla siebie i mały bukiecik dla męża, który umieści w górnej kieszeni marynarki (lub w butonierce).

Przygotowania do ślubu i wesela – ON

GARNITUR

Tak jak dla kobiety ważna jak suknia ślubna tak i mężczyzna powinien mieć idealny garnitur. Poszukaj dla siebie garnituru w którym będziesz czuł się dobrze i elegancko prezentował. Garnitur do ślubu również wymaga kilku przymiarek i szycia na miarę, więc weź się za jego poszukiwania odpowiednio wcześnie. Pamiętaj by zakupić koszule do garnituru na dzień ślubu i drugą na poprawiny.

OBUWIE

Buty odpowiednie do garnituru, powinny się dobrze prezentować byś w pełni wyglądał elegancko i dobrze.

FRYZJER

Nie tylko Panna Młoda powinna odwiedzić przed ślubem zakład fryzjerski. Mężczyzna również powinien mieć odpowiednią fryzurę by dobrze się prezentować.

KOSMETYCZKA

Nie ma się czego wstydzić, twoja cera w dniu ślubu powinna być zadbana i gładka. Dzięki kilku zabiegom kosmetycznym poczujesz się jak nowo narodzony.

DODATKI

Krawat, muszka lub inny dodatek, który będzie odpowiednio komponował się ze strojem Panny Młodej.

Was this helpful?

1 / 0