Przyjaźń

Przyjaźń

Każdy z nas ma uczucia, a tym samym każdy też z nas, przeżywa w życiu określone emocje, wrażenia, stosunki z innymi ludźmi. Obok miłości, jedną z najważniejszych relacji między ludźmi jest przyjaźń. Często ludzie uważają, że może być ona dużo bardziej silna, niż jakakolwiek miłość pomiędzy ludźmi.

Tak naprawdę w przyjaźni się mieści się wszystko

Przyjaźń wiele daje i tyle też samo oczekuje. Czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, jakie jest znaczenie przyjaźni? Co ona znaczy dla drugiego człowieka? Trzeba powiedzieć, że przyjaźń jest najpiękniejszym uczuciem, jakie łączy ludzi. Może występować pomiędzy kobietami, pomiędzy mężczyznami, jak również i między kobietami i mężczyznami, choć w tym ostatnim przypadku, bardzo często zamienia się ona w miłość.

Przyjaźń – definicja

Czy zastanawiał się kiedyś ktoś, czym jest przyjaźń? Jak można swoimi słowami wyrazić ten rodzaj relacji? Przyjaźń to stan, w którym ma się drugą osobę, z którą można robić niemal wszystko. Z przyjacielem chodzi się na zakupy, z przyjacielem rozmawia się na wszelkie tematy, z przyjacielem też podejmuje się ważne i odpowiednie decyzje. Należy również wiedzieć, że przyjaźń nie jest tylko potrzebna w chwilach dobrych, w radości i miłym spędzaniu czasu. Przyjaźń potrzebna jest również każdemu człowiekowi, kiedy jest źle, kiedy jest smutno, szaro i ponuro.

Przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Przyjaźń powinna zawsze być na dobre i na złe, w smutku i radości. Przyjacielem jest ten, kto wie wszystko o tej drugiej osobie i kto kocha tą drugą osobę, miłością bezgraniczną i największą. Prawdziwy przyjaciel jest jak członek rodziny, jest kimś za kogo oddałoby się życie i za kogo wpadłoby się w ogień. Przyjaźń to taka relacja, w której dane osoby są ze sobą we wszystkich dobrych i złych chwilach, które towarzyszą innym w trakcie ważnych wydarzeń, które w końcu są obok, gdy chce się komuś wypłakać. Nie można żyć, nie mając przyjaciela przy boku. To tak, jakby nie mieć części siebie, to tak, jakby być samemu w tym wielkim, często przerażającym świecie. Z powyższych słów możemy wywnioskować, że możliwa jest przyjaźń damsko – męska.

Przyjaźń to magia

Bo kto, jak nie przyjaciel, może dać nam swoje ramię, abyśmy mogli się wypłakać? Bo kto, jak nie przyjaciel, może nas pocieszyć, rozweselić, pomóc. Kto, jak nie on, jest z tobą, gdy przeżywasz najpiękniejsze chwile w życiu i najlepsze momenty w konkretnych latach.

Od tego właśnie są przyjaciele i powinniśmy zrobić wszystko, żeby tylko przyjaźń szanować, pielęgnować i bardzo mocno o nią dbać. Tak jak w przypadku miłości, tak również i w przypadku przyjaźni, należy wiedzieć, że jeżeli się czegoś nie pielęgnuje, to z pewnością to zamiera! Jeśli ktoś uważa, że ma przyjaciela, a spotyka się z nim tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę, to nie można mówić, że jest to prawdziwa przyjaźń. Być przyjacielem, to nie znaczy czekać, aż ta druga osoba zadzwoni, że jest jej źle, ale to znaczy wyprzedzić ją i zadzwonić do niej wcześniej.

Tak właśnie to wygląda i należy wiedzieć, że przyjaźń to wspaniałe uczucie i cudowny stan, który każdemu z nas powinien towarzyszyć i który w sposób nadzwyczajny każdy z nas powinien dbać.

Was this helpful?

3 / 0