Psychotesty

Psychotesty są formą zabawy w postaci testów psychologicznych, przeprowadzanych przez psychologa lecz nie koniecznie. Wyniki takiego psychotestu w przypadku wykonywania go, nie przez psychologa, nie powinny być traktowane poważnie, a służyć testowanemu jako świetna zabawa, forma rozrywki lub sprawdzenia samego siebie. Psychotesty służą sprawdzeniu nie tylko osobowości, a również miłości, zdrowia lub wiedzy z różnych dziedzin.

Psychotesty

Każdego człowieka w pewnym momencie życia kusi chęć samopoznania. Pragniemy dowiedzieć się dlaczego jesteśmy tacy, a nie inni, co nakłania nas do danych zachowań i działań w życiu. Rozwiązywanie psychotestów skłania do przemyśleń na swój temat oraz odkrycia w sobie dotąd nieznanych cech. Odpowiadając na pytania, otwieramy się i pokonujemy pewne bariery, które dotąd stały nietknięte. Jednak są również doskonałą formą zabawy, do której możesz zaprosić przyjaciół, męża, a nawet dzieci.

Skąd wziąć psychotesty i jak wybrać odpowiednie dla nas?

Duży wybór psychotestów znajdziemy w Internecie, prasie, jednak zazwyczaj nie są one układane przez psychologów i nie gwarantują rzetelności i trafności wyniku. Nie należy więc wierzyć w ich wyniki i traktować całkowicie poważnie, a wręcz jak zabawę cz formę relaksu. Jak to możliwe, że wynik tak często pasuje do naszej osoby i prowadzonej formy życia? Psychotesty działają na podobnej zasadzie jak horoskopy, w które wierzymy, dopasowując sobie jego interpretację wyniku do naszej osoby. Wyniki zazwyczaj są pisane w sposób bardzo ogólny, tak by każdy poddający się psychotestom, znalazł coś związanego z własną osobą. Niektóre strony internetowe posiadające odpłatne wyniki do odczytania, zawierają testy sygnowane przez profesjonalnych psychologów, którzy układają wynik odpowiadający naszemu wnętrzu i osobie.
Przykładowy test IQ

Psychotesty miłosne

Najczęściej poszukiwane psychotesty dotyczą miłości, związków i naszych partnerów. Zakochani umieramy z ciekawości co naprawdę łączy nas z ukochaną osobą i gdy tylko pojawia się okazja, rozwiązujemy psychotest by rozwiać swe wątpliwości. Zabawa okazuje się mniej fajna gdy wynik testu pokazuje brak jakichkolwiek uczuć i szans na przyszłość. Nie warto brać poważnie pod uwagę wyników testów, gdyż nie zawsze są prawdziwe, a mogą negatywnie wpłynąć na nasze decyzje i dalsze życie partnerskie.

Psychotesty dla dziewczyn i nie tylko…

Psychotesty są również przeznaczone dla dziewczyn, chłopców, kierowców, dzieci, a właściwie dla każdego, kto chce się dobrze bawić i lepiej poznać własną osobowość. Psychotesty często nakłaniają do przemyśleń dotyczących własnego życia, pomagają zauważyć rzeczy, których wcześniej nie zauważaliśmy. Bawiąc się w psychotesty, sięgamy po miły sposób spędzenia czasu z bliskimi oraz dostajemy możliwość poznania ich osobowości w sytuacjach do jakich w życiu mogłoby nigdy nie dojść oraz ocenić reakcję na daną sytuację czy pytanie.

Darmowe psychotesty

Przykładowe strony z psychotestami i psychozabawami:

  • Psychozabawy
  • Psychotesty

Was this helpful?

1 / 1