Remont łazienki

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Remont łazienki – kosztorys

Przed planowanym remontem trzeba wykonać listę zakupów i wstępny kosztorys. Możemy wybrać tradycyjny remont generalny lub znacznie mniej skomplikowaną i co za tym idzie tańszą metamorfozę. To kwestia naszych możliwości finansowych i czasu. Koszt remontu łazienki zależy przede wszystkim od jej rozmiarów. Łazienki w mieszkaniach są na ogół mniejsze i mniejsze są też możliwości dotyczące ich wystroju. Remont taki jest też na ogół tańszy. Łazienki o większych wymiarach (najczęściej te w domkach jednorodzinnych) stwarzają większe pole do popisu i pozwalają zaspokoić wszelkie nasze potrzeby i marzenia. Są one jednak droższe.

Remont łazienki tanim kosztem

Pozostawiamy w niej te same sanitariaty i kafelki, ściany malujemy na inny kolor lub oklejamy tapetą. Podłogę można przykryć wodoodporną elastyczną wykładziną typu linoleum. Można też zadbać o funkcjonalność łazienki. W tym celu wystarczy obudować umywalkę stelażem z otwartych półek, na których można umieścić kosze – schowki. Dodatkowo umocowana drewniana listwa ułatwi powieszenie rozmaitych przydatnych akcesoriów. Zainstalowanie obok umywalki wiszących półek to świetne miejsce na przechowywanie łazienkowych drobiazgów. Kosmetyki i inne przedmioty można pochować do wiklinowych koszyków. Takie pojemniki są praktyczne, a przy tym ocieplą wnętrze. Powieszenie lustra w cienkich drewnianych ramkach – doda wnętrzu lekkości. Montaż niebanalnej sztorcowej baterii z chromowanej stali, z dekoracyjnymi kurkami zmieni wygląd naszej łazienki. Bardzo ważne jest również oświetlenie w łazience i drobne detale: pojemniki na mydło i szczoteczki oraz mydelniczka czy żywa roślina w doniczce. Koszt takiego remontu to około 1500 zł.

Remont łazienki krok po kroku

Remont generalny łazienki jest znacznie droższy ale też dzięki temu można zastosować istotne zmiany. W tym przypadku możemy zmienić zarówno całe wyposażenie, jak i wystrój ścian oraz podłogi. Tradycyjne sanitariaty można zamienić na nowoczesne, np. modną umywalkę na szklanym blacie. Okrągła umywalka wygląda niezwykle efektownie, wymaga jednak bardzo oszczędnego sąsiedztwa. Do niej trzeba dopasować wannę o nowoczesnym zaokrąglonym brzegu. Typową muszlę WC możemy zastąpić podwieszaną, a spłuczkę umieścić na wbudowanym w ścianę stelażu. Do schowania łazienkowych drobiazgów przydatna będzie długa, wąska szafka obracająca się wokół własnej osi, z lustrzaną ścianką z jednej strony. Nikt poza domownikami nawet się nie domyśli, że taki słupek pełni funkcję podręcznego magazynu kosmetyków oraz przyborów toaletowych. Niewielka liczba sprzętów i ich efektowne kształty zdecydują o nowoczesnym charakterze łazienki. Wyrafinowany styl podkreślą też detale z satynowego metalu: nóżki stolika pod umywalką, armatura i oprawki kinkietów. Na ścianach i podłodze można położyć płytki w jednym kolorze. Przybliżony koszt takiego remontu to około 6000 zł.

Was this helpful?

0 / 0