Ściąganie z YouTube

sciaganie-z-youtube-2

Dzisiejszy tryb życia przypomina pogoń za pieniądzem, odbierającą nam całkowicie czas dla samych siebie. Nie ma czasu na spacery, randki, kolacje przy świecach, a tym bardziej kino. Filmy przeganiają się w swoich produkcjach i powstają jeden za drugim, telewizja zaś bez przerwy tworzy nowe seriale. Oglądać jest co, lecz nie zawsze ma się czas.

Wiele razy się słyszy słowa: uwielbiam ten serial, ale często nie mogę oglądać, bo wypada mi zmiana w pracy lub mam tyle do zrobienia w domu! – doskonale znamy to uczucie. Dziś na szczęście opuszczony odcinek serialu to nie kłopot, a film zaraz po swojej premierze, można obejrzeć nie tylko w kinie. Idziemy na przód pełną parą i ułatwiamy sobie życie, mogąc robić to co sprawia nam przyjemność. Dziś nie trzeba ustawiać odtwarzacza, by podczas naszej nieobecności nagrywał się nieoglądany odcinek serialu lub ulubiony film z telewizji. Jeśli ominęliśmy ulubiony film w kinie, nie musimy słuchać recenzji znajomych, którzy tylko utwierdzą nas w przekonaniu, że opuściliśmy naprawdę dobry film, którego powtórki raczej nie zobaczymy. Nadeszły czasy, gdy możemy obejrzeć wszystko i kiedy tylko mamy na to ochotę.

W kinie wyszedł nowy film, a my następnego dnia, a nawet jeszcze w godzinach premiery, możemy obejrzeć go w Internecie na bieżąco lub ściągnąć na swój komputer. Jeśli zdarzyło nam się ominąć odcinek ulubionego serialu, zawsze możemy obejrzeć go w Internecie, o której tylko chcemy. Stron do pobierania i przeglądania filmów jest wiele , jednak najbardziej swą popularnością cieszy się serwis internetowy YouTube.

YouTube powstał w 2005 roku i pozwolił swoim użytkownikom na umieszczanie oraz ściąganie ulubionych i wybranych przez nich filmów czy też seriali. Oglądanie filmów jest dostępne dla wszystkich użytkowników, jednak umieszczanie ich pod różnorodną tematyką jest dostępne jedynie dla tych zarejestrowanych na YouTube. W przypadku filmów o niewłaściwej treści dla młodszych widzów, użytkownik może je obejrzeć tylko w przypadku zarejestrowaniu się w wieku 18 lat.

Filmy brutalne, objęte prawami autorskimi czy też o charakterze przestępczym są zabronione do umieszczania przez użytkowników. YouTube cieszy się ogromną popularnością, ludzie zaglądają nie tylko w celu ściągnięcia filmów ale i bajek dla dzieci, seriali, teledysków czy też innych tego rodzaju twórczości. Zalogowany użytkownik może umieścić film nagrany chwilę wcześniej na ulicy, który go zainspirował i pragnie się nim podzielić z resztą użytkowników, bądź też pokazać światu jak wspaniałe ma zwierze, dzieci, przyjaciół z którymi bawił się w zeszły weekend nad morzem. Można umieścić wszystko na co mamy ochotę i jest zgodne z prawem, a zarazem możemy wszystko ściągnąć i obejrzeć.

Kategorie na YouTube

 • Rozrywka
 • Wiadomości i polityka
 • Sport
 • Ludzie i blogi
 • Poradniki i styl
 • Film i animacja
 • Motoryzacja
 • Muzyka
 • Zwierzęta
 • Nauka i technika
 • Śmieszne
 • Edukacja
 • Gry
 • Podróże i wydarzenia
 • Ulubione
 • Najczęściej oglądane

Zaglądając do każdej z wybranych kategorii, możesz wpisać w wyszukiwarce konkretny, interesujący cię tytuł, dział, numer bądź temat, jakiego poszukujesz, co zdecydowanie ułatwi i przyśpieszy tę czynność. Najczęściej ściągane są filmy i seriale, które chcemy obejrzeć, gdyż polecili je nam znajomi. Przeglądarka youtube, bardzo ułatwia nam pracę, gdyż odnajdując jeden wybrany przez nas do ściągnięcia odcinek serialu, odnajduje pozostałe, ukazując je nam na bocznym pasku ekranu. Kiedy już odnajdziemy ulubiony film, serial bądź kawałek muzyczny i zapragniemy go zachować na swoim komputerze, wchodzimy na youtube.pl. Często decydujemy się na ściąganie filmów z powodu słabszego łącza, który utrudnia oglądanie, zawieszanie się filmu itp. Ściągnięty na swój komputer film możemy cały w spokoju obejrzeć. Możliwe jest ściąganie z YouTube z darmo.

Ściąganie z YouTube

Po odnalezieniu wybranego filmu, należy skopiować adres filmu (używając przycisków klawiatury ctrl+c), a następnie wkleić go do okna dowolnej aplikacji do pobierania plików (w Internecie jest ich całe mnóstwo, nie będziemy wyróżniać żadnej – wystarczy w przeglądarkę wpisać “jak ściągać z youtube“). Następnym krokiem jest wciśnięcie guzika “ściągnij” lub “pobierz” i pobranie wybranego filmu tak jak zwykłego pliku. Jeśli po ściągnięciu nie potrafisz go odtworzyć, być może trzeba go zamienić na bardziej prosty plik jak .avi bądź .mpg, które uda się odtworzyć w zainstalowanym programie np. Media Player. Wszystko można ściągać bezpłatnie, za darmo, bez instalowania, specjalnych programów bądź też podstępnych chwytów.

Was this helpful?

0 / 0