Słodycze dla cukrzyków

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Cukrzyca – to grupa chorób charakteryzująca się podwyższonym poziomem cukru we krwi. Rozwijająca się cukrzyca przekłada się na uszkodzenie i niewydolność różnych narządów, między innymi nerek, oczu, serca, naczyń krwionośnych bądź innych nerwów. Wyróżniamy cukrzycę: typu 1, typu 2, cukrzycę ciężarnych oraz wiele innych. Osobom chorym na cukrzycę nie tylko przypisana jest odpowiednia dieta żywieniowa ale przede wszystkim ograniczenie cukru. Jeśli chorujesz na cukrzycę, a jesteś prawdziwym łasuchem słodkości nie przejmuj się, dla cukrzyków też są słodkości. Słodycze dla cukrzyków możesz przyrządzić zupełnie samodzielnie w domu. Będziesz pewien, że nie zawierają zbyt dużej ilości cukru i są dla ciebie zdrowe.

Ciasteczka dla cukrzyków

Składniki:

– 250g chudego białego sera (najlepiej light), – 2,5 szklanki mąki, – Kostka margaryny, – Duże jabłko.

Sposób przygotowania:

Ser i margarynę siekamy drobno i mieszamy z mąką. Zagniatamy ciasto, podsypując mąką by nie było lepkie. Gdy będzie już gotowe, rozwałkowujemy je i wycinamy kwadraty np. nożem lub foremką. Na każdy z wyciętych kwadracików nakładamy kawałek jabłka i zaginamy rogi ciasta ku środkowi. By wszystkie rogi trójkąta spotkały się w środku. W ten sposób przygotowane ciastka układamy na blachę wyłożoną pergaminem lub posmarowaną margaryną. Pieczemy na złoty kolor w 180°C. Smacznego!

Niestety cukrzyca na świecie bardzo się rozszerza, jest jej coraz więcej, a z pewnością już nikogo nie dziwi. Chorują dzieci, kobiety w ciąży, mężczyźni, a właściwie wszyscy bez wyjątków. Z tego względu iż jest cukrzyków coraz więcej wymyślane są specjalne dla nich ułatwienia w codziennej diecie. Dawniej nie wolno im było większości rzeczy, bo przecież tak wiele smakołyków zawiera cukier. Dziś powstały produkty specjalnie pod cukrzyków, a więc mogą zjeść czekoladę, dżem czy pyszne ciastko.
Powstały czekolady mleczne z maltitolem, który jest zamiennikiem cukru powstałego z naturalnych surowców. Taka czekolada nie zawiera więc cukru ani glutenu.

Najpopularniejsze firmy produkujące słodycze dla cukrzyków • ExtendBAR (np. batony o smaku czekoladowym dla cukrzyków), • Lifebar (BIO energetyczne batoniki o różnych smakach np. czekolady, czereśni czy słodkiej figi), • Raw (Ekologiczne ciasteczka o różnym smaku np. kokosowym), • Lifefoof RAW ekologiczne czekolady • Sula (budynie, cukierki, kawa i wiele innych),

• Lotte (słodkości dla cukrzyków).

Słodycze warto zastąpić również suszonymi owocami, świeżymi warzywami, orzechami i innymi tego typu produktami, które lekko osłodzą i zaspokoją pragnienie, a nie zaszkodzą.
Bardzo ważne jest by pamiętać o regularnym pomiarze cukru!

Was this helpful?

0 / 0