Śpiewaj i walcz

spiewaj-i-walcz-tvp

Program Śpiewaj i walcz powstał w celu odkrycia nowych gwiazd, pragnących zawładnąć polską sceną muzyczną. Program rozrywkowy odbywa się w cyklu 12 odcinków, podczas których jury wyłoni 6 finalistów, mających w finale wystąpić podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Śpiewaj i walcz – jury

W jury zasiadają:

  • Krystyna Prońko – wokalistka
  • Marek Kościkiewicz – autor oraz kompozytor
  • Mark Tysper – producent muzyczny

Śpiewaj i walcz – eliminacje

Pierwszy etap programu to wstępne eliminacje, przeprowadzane w czterech miastach Polski: Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Uczestnicy zostaną oceniani przez jury, które w każdym mieście wskaże 5 najwybitniejszych wykonawców, otrzymujących szansę do kontynuacji zabawy, walki i spełnienia marzeń. Ostateczną decyzję podejmą jednak widzowie, którzy głosując poprzez sms, wybiorą spośród uczestników ulubioną 16, kwalifikującą się tym samym do kolejnego etapu. Tak więc pierwszy etap zostanie przedstawiony w 4 odcinkach, podczas których, w każdym z nich odpadnie jedna osoba nominowana przez widzów. Pozostałych 16 wykonawców, dostanie bilet do dalszej walki o zwycięstwo. Program będzie transmitowany przez telewizję TVP1.

Drugi etap programu Śpiewaj i walcz z zabawy zmieni się w prawdziwą walkę i rywalizację między uczestnikami. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy (po 8 wykonawców), które będą oceniane i eliminowane według nowych zasad. Dwa odcinki Śpiewaj i walcz będą transmitowane na żywo, a jurorzy wedle nowego regulaminu, wskażą 3 uczestników do wyeliminowania. Dla jednego z wybranych uczestników do odrzucenia, jedyną deską ratunku są widzowie, którzy poprzez smsy, mogą go ocalić.

Ostatni etap przed finałem, to już tylko 12 uczestników, których łączy jedynie rywalizacja i walka o względy jurorów oraz telewidzów. Jurorzy w każdym odcinku wyeliminują 2 wykonawców, z których jednego ocali publiczność poprzez wysyłanie smsów.

Śpiewaj i walcz – finał

W finale spotykamy się z 7 uczestnikami, z których 6 zaśpiewa w amfiteatrze Opola. Tam widzowie zadecydują, kto wygra i zdobędzie wymarzoną sławę, pokazując światu swój talent.

Śpiewaj i walcz – uczestnicy

Prowadzącymi program są Aleksandra Rosiak i Artur Orzech

Uczestnikami programu rozrywkowego Śpiewaj i walcz są: Przemysław Szczotko, Małgorzata Rostoczyńska, Marta Maćkowska, zespół De Morela, zespół Avocado, Joanna Dec, Juliusz Nyk, Łukasz Halemski, Monika Hetmańska, Małgorzata Główka, Thomas Grotto, Przemysław Radziszewski, Agnieszka Zawidzka, Martyna Ciok, Anna Szatybełko, zespół Zero Procent, Edson Ganga Neto, Adela Konop, Anna Zielińska i Tomek Korpanty.

Zwyciężczynią programu została Małgorzata Rostoczyńska, drugi był Juliusz Nyk a na pozycji trzeciej uplasowała się formacja Zero Procent.

Was this helpful?

1 / 0