Sposób na komary

Sposoby na komary

Nadszedł upragniony urlop z rodziną, a ty zamiast cieszyć się pięknymi widokami, walczysz z okropnymi komarami? Każdy doskonale zna uczucie swędzących ran po ukąszeniach komarów, nieładnie wyglądając czerwone bąble na ciele i męczące odganianie się bez przerwy ręką od natrętnych owadów. Czy są jakieś skuteczne sposoby na komary? Istnieje wiele środków przeciw komarom ale który będzie skuteczny w domu, a który w lesie?

Dawniej komary były utrapieniem ludzi zamieszkałych na wsiach lub spędzających zaś wolnych w okolicach wody, teraz to również problem dla osób mieszkających w mieście, gdyż komary dziś są wszędzie i nękają nas swym bzyczeniem. Nawet ucieczka do domu nie zawsze skutkuje, gdyż potrafią przecisnąć się przez wąską szczelinę w oknie, lecąc w stronę światła, a w nocy będą nas nękać i kąsać. Co właściwie przyciąga komary? Komary najczęściej lecą do słodkich zapachów i spoconego ciała, które wydala wraz z potem kwas mlekowy.

Dobre sposoby na komary

 1. Zakładanie ubrań okrywających całe ciało, co niestety bywa trudne w upalne dni lata.
 2. Komary nie lubią pewnych zapachów, którymi można się spryskać wychodząc na zewnątrz lub w mieszkaniu umieścić o takiej woni zapachy, wkłady. Komary nie znoszą zapachu mięty, lawendy, cytryny i wanilii. A więc zapachy są przyjemne dla ludzkiego nosa. Wystarczy delikatnie skropić nimi ciało, ubranie lub włosy, wybranym z olejków.
 3. Komary nie lubią również pelargonii, które ustawione na oknach odstraszą komary.
 4. Wtyczki umieszczane w domowych kontaktach, które emitują ultradźwięki odstraszające komary.
 5. Moskitiery w oknach z pewnością ułatwią nam życie w upalne dni, gdyż bez stresu otworzymy okno, a komary powstrzymane przez siatkę nie wlecą nam do środka.
 6. Po ukąszeniu przez komary pomoże posmarowanie miejsca ugryzienia octem lub spirytusem salicylowym.
 7. Rozpalenie w pobliżu przebywania np. na działce ognisko, komary unikają dymu. Jeśli nie mamy możliwości rozpalenia ogniska sprawdzi się również grill, świece, kadzidełka zapachowe.
 8. Ponoć spożywanie około 2-3 tygodni wcześniej, przed wyprawą na wieś, urlopem nad jeziorem witaminy B, która wydzielana z potem odstraszy komary.
 9. Nacieranie ciała kwasem mrówkowym.
 10. Opryski na komary.

Preparaty na komary

 • OFF na komary (w kremie, aerozolu)
 • RAID przeciw komarom (aerozole, wtyczki kontaktowe, zapachy)
 • Blattanex
 • Mugga Oryginalna
 • BROS
 • Mosqito

Was this helpful?

0 / 0