Świadomy sen – czym jest i czy każdy może go zaznać?

Świadomy sen - czym jest i czy każdy może go zaznać?

Każdy z nas ma takie noce kiedy jesteśmy w stanie bez żadnego problemu osiągnąć pełną świadomość we śnie. Ale niestety musimy się liczyć z faktem, że niestety wielu z nas zdarza się bezskutecznie próbować osiągnąć LD. Świadomy sen występuje wtedy gdy mamy pełną świadomość co się dzieje. Świadomy sen różni się tym od normalnego snu, że mamy nad nim całkowita kontrolę. Czujemy się tak, jakbyśmy byli w realnym świecie oraz jednocześnie mogli robić rzeczy które normalnie są niemożliwe do zrobienia. Dlatego właśnie świadomy sen jest taki przyjemny. Jesteśmy nawet w stanie stworzyć, zrobić, przeżyć to o czym zawsze marzyliśmy. Podczas snu na jawie nasza logika nie działa do końca „sprawnie” przez co możemy robić rzeczy które w rzeczywistym świecie są nie możliwe do zrobienia. Możliwości w śnie pod kontrolą są niestety nieograniczone. Jesteś w stanie robić wszystko to na co zawsze mamy ochotę, a w realnym świecie nam nie wychodziło czy też było z pewnych względów niemożliwe.

Świadomy sen krok po kroku

Każdy człowiek jest w stanie w pełni nauczyć się świadomie śnić. Oczywistym jest, że wymaga to odpowiedniego treningu i dużo, a nawet bardzo dużo cierpliwości. Jedni będą umieli szybciej uzyskać świadomość w swoich snach inni zaś trochę wolniej. Najważniejsze jest aby się szybko nie poddawać i myśleć pozytywnie. Należy pamiętać że świadomy sen sam przyjdzie, nie możemy na siłę starać się go uzyskać ani wywołać. Najważniejszym jest aby być wytrwałym i codziennie przed pójściem spać myśleć pozytywnie, że to właśnie dzisiaj będę świadomie śnić.

Świadomy sen – jak go osiągnąć?

Dodatkową pomocą mogą być materiały przygotowane dla ludzi chcących się nauczyć świadomie śnić. Są to przede wszystkim książki o charakterze poradników oraz specjalne nagrania, które wpływają na nasze fale mózgowe. Są przeróżne przyczyny i zjawiska, które bardzo często uniemożliwiają lub utrudniają osiągnięcie świadomości podczas snu.

Bardzo duża ilość osób, która zaczyna swoją niezwykłą przygodę ze świadomym snem i mimo wielu ćwiczeń oraz bardzo dużego zapału dzięki któremu dąży do celu nie uzyskuje żadnych pozytywnych rezultatów i są ofiarami błędów takich jak poniższe:

 1. Alkohol,
 2. Przewlekłe zmęczenie,
 3. Głód,
 4. Mała ilość snu.

Świadomy sen – techniki

 1. MILD – technika pobudzania pamięci.
 2. LILD – metoda litery.
 3. PILD – metoda kary.
 4. SILD – metoda seksualna.
 5. RILD – metoda nagrody.
 6. TILD – metoda pragnienia.
 7. UILD – metoda uryny.
 8. Technika Don Juana.
 9. Technika paraliżu sennego.
 10. Technika Tybetańska.
 11. Metoda hypnagogiczna.

Was this helpful?

0 / 0