Szymon Majewski Show

szymon-majewski-show-2

Każdy czasem lubi siąść przed telewizorem i oddać się czystej, niezbyt ambitnej rozrywce. Wystarczy bowiem wziąć pilot w rękę, włączyć telewizor – i można oglądać co tylko dusza zapragnie. Jeden wieczór w tygodniu warto poświęcić na program o nazwie: Szymon Majewski Show, w którym satyra, łączy się z polityką, a życie codzienne zostaje doprawione szczyptą czarnego humoru.

Szymon Majewski Show

Każdy odcinek Szymon Majewski Show ma za zadanie podsumować wydarzenia z ubiegłego tygodnia. Robi to jednak w sposób zabawny, tak, by nikomu nie przyszła do głowy zmiana programu. Ponadto do każdego odcinka zostają zaproszeni goście – specjalna, dłuższa część programu poświęcona jest właśnie rozmowie z nimi. Pół-żartem, pół-serio opowiadają o swoim życiu, pracy, karierze, czasem marzeniach. Pod koniec wywiadu następuje zwykle teleturniej, kiedyś było to uwielbiane przez wszystkich “Końca nie widać”, aktualnie są to piosenki śpiewane wspak.

Szymon Majewski Show – Rozmowy w tłoku

W ostatnich dziesięciu-piętnastu minutach oglądamy “Rozmowy w tłoku”. Szymon Majewski na tę chwilę zmienia się w prowadzącego talk-show, w którym głównymi gwiazdami są… politycy! Jednak przede wszystkim musi być śmiesznie – dlatego nie zobaczymy tu prawdziwych polityków, a jedynie aktorów odkrywających znane wszystkim osobistości. Często robią to z taką autentycznością i w tak doskonałej charakteryzacji, że człowiek może zwątpić – prawda czy fikcja? Otóż – urok telewizji.

Szymon Majewski Show jest programem, który przede wszystkim ma nas bawić. Dlatego całość jest przeplatana różnymi śmiesznymi piosenkami bądź filmikami. Udało mu się wypromować osoby, o których nawet byśmy nie pomyśleli, że kiedyś będą znane, jak na przykład pewna starsza pani, która ciągle przeklina robiąc przegląd prasy.

Jednak Majewski jest przede wszystkim showmanem, wie, czego potrzebuje publika. Każdy odcinek jest dokładnie zaplanowany, a śmieszne gagi są tak wplecione, by program nie stracił sensu. Już samo obserwowanie pokracznego, wysokiego Szymona w dziwnych ubraniach potrafi rozbawić.

Trzeba jednak zauważyć, że program Szymon Majewski show jest programem na poziomie – mimo często niewybrednych żartów nie przekracza granic dobrego smaku, nigdy nikogo nie obrażając (choć nieraz politycy wypowiadali się niepochlebnie o programie i prowadzącym, raz nawet sprawa zahaczyła o sąd). Naprawdę warto go czasem obejrzeć – by z uśmiechem na ustach podsumować miniony tydzień.

Was this helpful?

2 / 0