Tajemnice Jana Pawła II – Antonio Socci

Każdy z nas ma swoje życie, jakieś swoje tajemnice. Jeśli jesteśmy przeciętnymi ludźmi, nikogo poza naszymi bliskimi to nie interesuje. Są jednak osoby znane, lubiane, których życie zmieniło światopogląd tysięcy, a może i milionów ludzi na całym świecie. Należy do nich pewien papież, a mianowicie – Jan Paweł II. Dlatego nikogo nie dziwi, że powstają książki na jego temat, traktujące o jego życiu i powołaniu. Jedną z nich jest książka, której już sam tytuł zachęca do przeczytania: Tajemnice Jana Pawła II.

Tajemnice Jana Pawła II – książka

Antonio Socci wiedział co robi pisząc Tajemnice Jana Pawła II. Można wręcz powiedzieć, że odkrył kurę znoszącą złote jajka – książka sprzedaje się w rekordowej ilości, mając coraz więcej zwolenników. Dodatkowo, gdy każdy się zastanawia, czy Janowi Pawłowi II należy się bycie świętym, utwór ten udowadnia, że tak, bowiem przedstawia nieznane dotąd fakty z życia papieża, towarzyszące mu sytuacje mistyczne.

Książka została napisana w formie śledztwa, pojawiają się tam fragmenty wywiadu z kardynałem Andrzejem Deskurem, wieloletnim przyjacielem Wojtyły. Dlatego też czytelnik może mieć pewność, że większość z opisanych tu sytuacji jest przedstawiona dokładnie tak, jak miało to miejsce w rzeczywistości.

Ponadto Tajemnice Jana Pawła II są po prostu dobrą pozycją literacką – czyta się je jednym tchem. Fascynujące historie, zwroty akcji, opisy sytuacji sprawiają, że traktujemy ten utwór nie tylko jako dokument o czyimś życiu, ale też fascynującą rozrywkę, która często przywraca wiarę w istnienie Boga.

Naprawdę warto sięgnąć po Tajemnice Jana Pawła II – jest to bowiem tekst, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – dla jednych będą to ciekawe fragmenty dotyczące życia papieża – Polaka, dla innych interesujące historie, a jeszcze inni odnajdą w tym po prostu dobrą lekturę ‘do poduszki’.

Was this helpful?

1 / 0