Taniec z Gwiazdami

taniec-z-gwiazdami-logo

Ludzie zajmujący się telewizją dość długo się głowili co zrobić, by przyciągnąć widzów przed ekran. Nic w tym dziwnego – komputery, literatura, kino, imprezy skutecznie odciągały od siedzenia w domu, przed telewizorem. Jednak przepis na sukces w końcu został odkryty – wystarczy wziąć kilka gwiazd, wymyślić im co mają robić, dorzucić do tego wspaniałą muzykę – i hit gotowy! Takim programem jest między innymi Taniec z Gwiazdami.

Taniec z Gwiazdami

Ktoś kto nie ogląda telewizji albo nie posiada TVN-u może spytać “ale o co chodzi?“. Już tłumaczę. W każdej edycji występują inne gwiazdy, będące uczestnikami. Zostają im przydzieleni zawodowi tancerze. Cały tydzień spędzają więc na ćwiczeniach układów tanecznych, a potem, w dzień podsumowania tygodnia, prezentują czego się nauczyły, będąc ubrane w piękne stroje i radośnie uśmiechając się do kamer. Następnie, tuż po występie, zostają poddani ocenie jury. A oni są bezlitośni – wytykają, krytykują, prześcigają się w docinkach. Chodzi im bowiem głównie o to, by siebie wypromować! Nie muszą więc być zawodowymi tancerzami – wystarczy, że mają ostry język.

Taniec z Gwiazdami – oglądalność

Taniec z gwiazdami przyciąga jednak miliony ludzi przed telewizory. Dlaczego? Przecież każdy uważny widz zobaczy, że gwiazdy chcą się promować, a nie tańczyć, że wiele z nich nie ma talentu. Każdy widzi, że jury nie zawsze jest kompetentne, a o przejściu do następnego odcinka decydują widzowie – więc czy ktoś dobrze zatańczył traci na znaczeniu, chodzi tylko o to, kto jest bardziej popularny…

Taniec z Gwiazdami – tancerze i gwiazdy

A jednak ogląda się to z przyjemnością. Tajemnicą sekretu programu Taniec z Gwiazdami jest wspaniała muzyka i taniec (poziom tańca utrzymują wybitni tancerze i choreografowie). Ludzie (a szczególnie Polacy!) uwielbiają obserwować jak ktoś tańczy, w jaki sposób się porusza. Sami przecież też kochają taniec – po pierwszej edycji szkoły tańca w całej Polsce przeżyły zatrzęsienie nowych kursantów. Ponadto każdy z nas ma w sobie naturę podglądacza – o ile życie sąsiada aż tak nas nie intryguje (czyżby?), o tyle podglądanie osób znanych, obserwowanie jak sobie nie radzą przynosi nie mała satysfakcję. Istotne są też romanse, którymi fascynuje się dosłownie każdy – a nie ma edycji, w której wybrana gwiazda nie byłaby podejrzewana o romans ze swoim partnerem tanecznym.

Plotki pojawiają się w gazetach, a przed telewizorami zasiada coraz więcej osób, by zobaczyć, czy to prawda! Czy to się nam podoba czy nie – Taniec z Gwiazdami jest hitem i jeszcze długo hitem zostanie.

Was this helpful?

1 / 0