Teledyski dla dzieci

teledyski-dla-dzieci-2

Zarówno dorośli jak i dzieci słuchają swojej ulubionej muzyki. Branża muzyczna od jakiegoś czasu dba nie tylko o dorosłych fanów ale również o swoich małych klientów, którzy uwielbiają muzykę i oglądają teledyski ze swoimi ulubionymi wykonawcami. Bez względu na wiek, małe dzieci jak i te większe, mogą znaleźć coś dla siebie. Choć wielu rodziców tego nie zauważa, każde dziecko w pewnym wielu uwielbia tańczyć, śpiewać i nucić. Muzyka, każdemu maluchowi towarzyszy od pierwszych dni życia, kiedy mama nuciła kołysanki do snu czy też zostawiała włączone radio.

Teledyski dla dzieci znajdziemy na kanałach telewizyjnych dla dzieci, gdzie ulubione postaci z bajek tańczą i wesoło śpiewają, a dzieci uczą się słów, naśladują bohaterów oraz poznają nowe rzeczy. Ważne jednak jest to by dzieci słuchały i oglądały odpowiednich teledysków czy wideoklipów, przeznaczonych dla dzieci w odpowiednim wieku. Zainteresowanie muzyką u dzieci pojawia się już tak na poważnie około 1 roku życia. Jeśli rodzice zezwalają w domu na muzykę i telewizję, z dnia na dzień będzie im się wydawała coraz ciekawsza i fajniejsza.

Oczywiście muzyka i teledyski powinny być dostępna dla dzieci w odpowiednich ilościach, gdyż mogą być równie ciekawą formą edukacji. Dziecko zacznie oglądać, bo zaciekawią go przeskakujące obrazki, zmieniające się kolory i wydobywające się barwy głosu z ekranu telewizora. Z czasem zacznie obserwować co bohaterowie bajek robią i ich naśladować, warto więc zwrócić uwagę by teledyski z bajek były bezpieczne i odpowiednie do wieku dziecka. Kolejnym etapem będzie powtarzanie słów, przytupywanie lub bujanie się do melodii, a z czasem nucenie po swojemu. Każde dziecko odnajdzie swojego ulubionego bohatera z bajki, wykonawcę muzycznego czy też program telewizyjny w którym śpiewają dzieci, zwierzątka i inne ciekawe postacie. Często zdarza się tak, że dzieci przy ulubionej muzyce zasypiają, przy innej chętnie podskakują i stają się coraz aktywniejsze, bo chcą być takie jak ich bohaterowie.

Jakie teledyski są odpowiednie dla dzieci?

Z pewnością powinny być dostosowane do wieku dziecka. Im mniejsze tym bardziej kolorowy teledysk, słowa proste i łatwe do zapamiętania, by maluch mógł próbować je samodzielnie powtarzać i śpiewać z wykonawcą. Artystami takich teledysków dla małych dzieci są zazwyczaj bohaterowie z bajek, kolorowe zwierzaki, roślinki bądź też dzieci w wersji animowanej. W takim teledysku wiele się dzieje, gdyż musi on przykuć uwagę maluszka. Wiele elementów się rusza, toczy, podskakuje i świeci, ćwicząc w ten sposób spostrzegawczość dziecka. Przykładowymi teledyskami są Gummy Bear, Mini mini kołysanki, Holly Dolly , Pszczółka Maja, Króliczek Titou, Crazy Frog lub wiele innych. Dzieci uwielbiają te kolorowe postacie, które uczą ich prostych kroków i pięknych melodii. Wiele z nich można znaleźć w programach telewizyjnych np. mini mini, w Internecie lub księgarniach, dostępne na płytach CD. Warto jednak zaczerpnąć kilku z Internetu i mieć zawsze pod ręką gdy maluch ma ochotę poskakać.

Starsze dzieci z czasem rezygnują z kolorowych postaci i wybierają teledyski z prawdziwymi postaciami i wykonawcami muzycznymi. Szczególnie dziewczynki upatrują sobie piękną artystkę i próbują ją naśladować, śpiewając jej piosenki, naśladując ruchy czy też prosząc mamę o podobny ubiór. W tym etapie warto zwrócić i przypilnować dziecko by oglądało i słuchało tych odpowiednich do swojego wieku, wykonawców i utworów muzycznych. Bezpiecznymi i lubianymi przez dzieci są: piosenki małej Natalki Kukulskie, Majki Jeżowskiej, Arki Noego i wiele innych, dostępnych w telewizji czy też Internecie. Ważne by takie teledyski uczyły dzieci, a nie pokazywały im to czego widzieć nie powinny. Ich zadaniem jest sprawiać dzieciom radość, pomagać w rozwoju fizycznym jak i psychicznym oraz wspierać mamy w ich edukacji.

Was this helpful?

1 / 1