Test ciążowy

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Jeśli zdecydowaliśmy się na współżycie należy przemyśleć także dokładnie to czy jesteśmy w stanie podjąć ryzyko, jakim jest przyszłe macierzyństwo. Jeśli tak to wówczas nie powinniśmy przejmować się zanadto antykoncepcją a wszelkie pierwsze oznaki ciąży nie powinny być dla nas żadnym większym zaskoczeniem.

Najprostszym i najszybszym sposobem na to by ustalić czy jest się w ciąży czy też nie, jest test ciążowy, który można nabyć bez trudu w każdej aptece. Nie jest zbyt drogi, dlatego też jest dość łatwo dostępny. Jego wyniki mogą być jednak mylne, dlatego też powinno się je powtórzyć co najmniej trzykrotnie. Jeśli za każdym razem wynik będzie taki sam i przy tym będą nam towarzyszyły wyraźne oznaki ciąży, wówczas każda kobieta czy dziewczyna zadająca sobie pytanie czy jestem w ciąży powinna udać się do lekarza ginekologa. Lekarz na podstawie krótkiego wywiadu oraz na podstawie dokładnych badań potwierdzi jednomyślnie obecność ciąży. Dodatkowo wskaże nam jak powinnyśmy dbać o siebie, jak zmienić swój styl życia oraz w jaki sposób powinnyśmy się teraz zachowywać. Ponadto pomoże on określić datę spodziewanego porodu.

Pierwsze oznaki ciąży, jakie powinny nas skłonić do zakupu testu bądź też do wizyty u ginekologa są: ○ Zatrzymanie się miesiączki ○ Powiększenie sutków ○ Przebarwienie linii środkowej brzucha i brodawek ○ Nudności czasami nawet wymioty ○ Niezwykłe zachcianki smakowe ○ Często oddawanie moczu

○ Niekiedy bóle w podbrzuszu.

Jeśli zauważymy u siebie tego rodzaju oznaki, powinnyśmy niezwłocznie udać się do apteki by kupić test ciążowy i użyć go ściśle według załączonej tam instrukcji. Test, jaki wykonuje się za jego pomocą jest całkowicie bezbolesny ale konieczny by pozbyć się wszelkich domysłów lub też by dać sobie odpowiedź na pytanie o to czy jestem w ciąży?

Test ciążowy – kiedy robić?

Test ciążowy należy wykonać w ciągu 7 dni do 3 tygodni czasu. Najlepszy czas na to by wykonać test ciążowy to czas 14-stu dni od chwili stosunku. Aby sprawdzić czy wynik jest właściwy należy powtórzyć go jeszcze dwa razy w odstępach mniej więcej tygodniowych.

Badanie testem ciążowym polega na zbadaniu próbki moczu, oraz na oczekiwaniu określony w ulotce (instrukcji) czas czy pasek, na którym znalazł się mocz zabarwi się na określony kolor. Jeśli test wypadnie pozytywnie czyli jeśli będzie dodatni oznacza to, iż jesteśmy w ciąży; gdy test jest ujemny – negatywny wówczas możemy mieć pewność, że nie jesteśmy w ciąży.

Was this helpful?

0 / 0