Test na HIV

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

obowiazkowytesthiv_m-3006319Lato, a także samotność często sprzyjają przypadkowym kontaktom na tle seksualnym między dwojgiem, niekiedy zupełnie obcym sobie osobom. Dla niektórych z nich, jest to sposób na życie, dla innych po prostu okazja do zabicia czasu wolnego lub do uwolnienia się z objęć rutyny w jakiej żyją na co dzień. Jednakże seks z przypadkowym partnerem może okazać się szalenie niebezpiecznym I ryzykownym posunięciem…

test-na-hiv_m-7383648Stało się – popełniłaś największy błąd swojego życia – przespałaś się z dopiero co poznanym mężczyzną bez zabezpieczenia – i teraz rozpaczasz. Nic nie poradzisz, więc skończ płakać! Postąpiłaś nieodpowiedzialnie, owszem, ale teraz masz szansę choć częściowo naprawić swój błąd – możesz sprawić, by ta historia nie odcisnęła wielkiego piętna na twoim życiu.

hiv-test_m-1441518Przede wszystkim jeśli się nie zabezpieczyłaś i nie bierzesz tabletek antykoncepcyjnych skontaktuj się z ginekologiem, by ci zapisał pigułkę ‘po’. Ale pamiętaj, że ewentualna ciąża to w tej chwili twoje najmniejsze zmartwienie…

zapobieganie-hiv_m-7555115AIDS! To słowo, które w każdym wywołuje najgorsze skojarzenia: brud, śmierć, narkotyki. Jednak nie prawdą jest, że tylko homoseksualiści i narkomani zapadają na takie choroby. Często są to również zwykłe, mądre dziewczyny, które nagle popełniły błąd – tak jak ty. Dlatego czym prędzej przeprowadź HIV test.

test-na-obecnosc-hiv_m-3269390Możesz udać się do najbliższej apteki i kupić HIV test domowy, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Tak naprawdę czy jesteś chora w stu procentach może wykazać tylko profesjonalne badanie. Dlatego udaj się do lekarza, porozmawiaj z nim, poproś o skierowanie na badania. Nie bój się! Jest to choroba straszna, jednak im wcześniej będziesz wiedziała, tym wcześniej będziesz mogła podjąć niezbędne kroki, by możliwie długo żyć godnie i szczęśliwie.

Jeśli jesteś już po badaniach i HIV test nic nie wykazał – pozostaje ci tylko i wyłącznie się cieszyć. I pamiętać na przyszłość – jeśli już koniecznie przygodny seks, to tylko z zabezpieczeniem. Chociaż najlepiej wybić sobie to z głowy i mieć stałego, sprawdzonego partnera. Prezerwatywy nie są na tyle drogie, by warto było ryzykować swoje życie. Ale pamiętaj też o jednym – nic nie daje ci stuprocentowego zabezpieczenia przed chorobami i ciążą. Jedynie wstrzemięźliwość seksualna.

Was this helpful?

0 / 0