Top Model – Zostań Modelką

top-model-zostan-modelka

Program Top Model emitowany na kanale telewizyjnym TVN przyciągnął sporo widzów przed ekrany. Prawie każdy, kto obejrzał kilka odcinków nie spodziewał się, że tak ciężka i wyczerpująca może być praca modelki. Oczywiście ważną rolę w programie miało być show, które zaciekawiło i przyciągnęło przed telewizory sporą publiczność.

Top Model

Miała to być także nauka do przyszłego zawodu modelki. Uczestniczka czeskiego Top Model Paulina Porozkova stwierdziła, że program to bajka o Kopciuszku, a Tyra Banks udaje wróżkę, która może spełnić wszystkie twoje marzenia. Mogę zagwarantować, że żadna z dziewczyn, która pojawi się w programie, nie zrobi kariery. Niezbyt przychylnie o programie wypowiadała się także Karolina Malinowska, która interesowała się programem. Lubiła oglądać program, ale pokazanie ostrej krytyki na castingach oraz nagie sesje na początku kariery to absurd. Jednak kamery zadecydowały o takim scenariuszu, ponieważ musiało być show, którego nie brakowało w każdym odcinku.

Top Model – casting i eliminacje

Casting do programu Top Model odbył się w Sopocie przy bardzo sprzyjającej pogodzie. Dziewczyny, które zaszczyciły obecnością jury przyszły tutaj, aby dostać swoją szansę. Pozowały do zdjęć i chodziły po wybiegu, musiały oczarować swoim urokiem i wdziękiem prowadzących. W skład wchodzili: Dawid Woliński, Joanna Krupa, Marcina Tyszka i Karolina Korwin Piotrowska.

top-model-zostan-modelka-jury

Dziewczyny wiedziały, że muszą zrobić coś więcej niż tylko zauroczyć jury swoim wyglądem. Ważna była też przebojowość oraz zaprezentowanie swojej osoby z jak najlepszej strony. Podczas zmagań z trudami pracy modelki dziewczynom towarzyszył Michał Piróg oraz Magda Mielcarz. Organizatorzy są przekonani, że sukces powtórzy się z amerykańskiej wersji programu. Ma potencjał przyciągania ludzi przed telewizory.

Top Model – zwyciężczynie

Paulina Papierska, która została pierwszą polską Top Model i spełniła swoje marzenia o karierze modelki pochodzi ze Zbąszynka w województwie lubuskim, miała wówczas 19 lat. Jak sama przyznała, wzięła udział w programie żeby zwalczyć swoją nieśmiałość. Były oczywiście tacy, którzy mówili, że to znacznie jej pomogło. Swoją przygodę zaczęła już w wieku 14 lat, ale jej kariera nie zaczęła się rozwijać. Przyczyną była zbyt mała pewność siebie na planie fotograficznym. Podczas gdy Paulina zmagała się ze swoją nieśmiałością oddawała się swoim innym pasjom: lekkoatletyce oraz grą na gitarze. To jednak nie dawało jej w pełni szczęścia tak jak sesje zdjęciowe. Wygrywając program podpisała kontrakt z firmą kosmetyczną Max Factor oraz agencją modelek Next. Pojawiła się także na okładce znanego magazynu Glamour. Kariera stoi przed nią otworem i program na pewno pomógł jej przezwyciężyć swoją słabość. Drugie miejsce w pierwszej edycji tego show zajęła Aleksandra Kuligowska, a trzecie – Anna Piszczałka.

W drugiej edycji zwyciężczynią została Olga Kaczyńska. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Bałon, zaś trzecią lokatę zajęła wzbudzająca kontrowersje Michalina Manios.

Top Model – oglądalność

Patrząc na statystyki oglądalności program Top Model wygrywał z konkurencją. Pierwszą edycję reality show oglądało średnio 2,54 milionów widzów. Widowisko zapewniło stacji telewizyjnej pozycję lidera. Największą oglądalność program cieszył się odcinek wyemitowany w czwartek 29 września, który obejrzało 2,89 milionów osób. Druga edycja przyciągnęła przed ekrany jeszcze większą rzeszę telewidzów. Warto wspomnieć, że podobny program Supermodelki emitowany przez TVP1 średnio przyciągnął przed telewizory 690 tysięcy widzów.

Was this helpful?

1 / 0