Udany związek

Udany związek

Czy jesteś zakochany?

Z pewnością tak, skoro zainteresował cię artykuł o udanym związku. Mogę śmiało się domyślać, że tworzysz z ukochaną osobą związek już dłuższy czas i z tego względu iż było wam wspaniale, chciałbyś by było tylko lepiej. Czas mija, a etapy związku zmieniają się, każdy jest inny i choć nie jesteśmy na kolejny gotowi, nie mamy wyjścia. Początki są najpiękniejsze, a kolejne etapy trudne i często nie do przejścia. Udany związek małżeński czy udany związek partnerski to jak najbardziej możliwa do osiągnięcia sytuacja. Czy jest wiec reguła, jak żyć wiecznie szczęśliwym z drugą osobą, ciesząc się wieczną miłością? Myślę, że jest, a czy przyniesie skutki, zależy już tylko od was samych.

Jak budować udany związek?

ZAKOCHANIE

Pierwszy etap przypomina często bajkę. Niemożliwe do opisania uczucie i niepowtarzalne objawy sprawiają, że po prostu wiemy, że to ta druga połowa. Zakochujemy się i każdego dnia myślimy już tylko o niej. Czasami uświadamiamy sobie swój stan od razu, bywa jednak i tak, że choć mijamy tę osobę każdego dnia, przez codzienny pęd, nie zauważamy ani jej ani swoich uczuć. Jak właściwie wygląda zakochanie? Z pewnością każdy ma to swoją teorię i powie, że każda miłość jest inna. No cóż być może tak jest. Najczęściej mówi się o motylach, bulgoczącym żołądku, braku skupienia, częstym zamyśleniu, różowych okularach, braku apetytu, pięknym wyglądzie i doskonałym stanie w jaki wprawia nas moment zakochania. Co zrobić więc by już na samym początku dać wielką szansę naszemu związkowi? Warto przestrzegać tych oto kilku wskazówek, które zaowocują w przyszłości na wasz związek.

SZCZEROŚĆ I PRAWDOMÓWNOŚĆ

Warto na nie postawić. Kłamstwa w celu zaimponowania drugiej osobie przynoszą rezultaty tylko na początku, a gdy już nam bardzo zależy, kłamstwo wychodzi na jaw i tracimy ukochaną osobę. Jeśli to jest prawdziwa miłość, a wy jesteście sobie pisani, zaakceptujecie się od samego początku z wszystkim wadami. Poza tym gdy jest się zakochanym do szaleństwa nie zwraca się uwagi na wady, a gdy się je posiada, jakoś dzięki tej drugiej osobie, przestaje się o nich myśleć. Jedynie związki tworzone na sile, czują potrzebę ukrywania czegoś, kamuflowania i udawania innej osoby. Sami sobie odpowiedzcie czy to ma sens?

ZAUFANIE

Bez zaufania żaden związek nigdy nie będzie udany. To właśnie z jego braku często ludzie się rozstają. A przecież gdy już raz je stracimy, zazwyczaj nie ma odwrotu. Warto więc od samego początku budować wzajemne zaufanie i pielęgnować je choćby nie wiem jak was kusiło. Zaufanie to podstawa udanego związku.

WSPARCIE

Początki zazwyczaj bywają trudne i choć wy kochacie się najbardziej na świecie, nie oznacza to, że inni uważają tak samo. Często rodzina lub najbliżsi przyjaciele potrafią ostro dać odczuć iż nie jest w ich gronie mile widziana i uważają, że zasługujesz na kogoś lepszego. Powinieneś okazać wtedy wsparcie partnerce i pokazać, że nie jest sama, a na dobre i złe jesteście razem.
W kolejnych etapach waszego związku (zaręczyny, czas oczekiwania na datę ślubu, ślub, pierwsze dziecko itp.) również warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Pozwolą wam one bowiem w każdym z nich dbać o Wasz związek, umocnić go i pozwolić mu wrzeć gorącą miłością. Kolejne etapy nie będą łatwe, a więc tym bardziej warto się na nich skupić i zadbać o to by związek był udany, a nie zmierzał ku końcowi.

MAGIA – nieważne ile czasu jesteście razem, zawsze powinniście zabiegać o swoje względy, adorować się, podburzać namiętność, nakręcać się wzajemnie i sprawiać by między Wami wrzało.

DZIAŁANIE ZESPOŁOWE – jesteście parą, a może już małżeństwem, ważne że razem. Wszystko czego pragniecie zdobyć i do czego dążycie, możecie osiągnąć działając wspólnie. Wspierajcie się w kwestii obowiązków domowych, jeśli wszystko wykonacie wspólnie, będziecie mieli więcej wolnego o czasu dla siebie. Wspierajcie się w sprawach zawodowych, jak i prywatnych, bo tylko tak wzajemnie stworzycie między sobą niezniszczalną więź i staniecie się udanym związkiem i wspaniałą drużyna, która wszystkie wyzwania rozwiązuje wspólnie z sukcesem.

WSPÓLNE DECYZJE – jesteście razem więc wspólnie podejmujecie decyzje. Nawet te mniej istotne, skonsultowane z partnerem pozwolą mu odczuć, że jest potrzebny, jego zdanie istotne i ważne. Prędko się odwdzięczy.

SEKS – choćby się paliło, waliło, seks raz dziennie musi być!

WYROZUMIAŁOŚĆ

WZAJEMNA TOLERANCJA – zaakceptujcie się w pełni tacy jacy jesteście a z czasem dopasowujcie się do siebie likwidując przeszkody do szczęścia.

UCZCIWOŚĆ – oszukując drugą osobę nigdy daleko nie zajdziesz, a już na pewno nie stworzysz udanego związku.

ODROBINA ROMANTYZMU – świece i dobre wino od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzą, a wam obojgu sprawią wiele przyjemności i pozwolą się odprężyć.

ODROBINA TĘSKNOTY

ZAUFANIE – nie ma co się trzymać na smyczy. Osobny wypad na piwo ze znajomymi nikomu nie zaszkodzi, a pozwoli wam za sobą zatęsknić i upewnić Was w świadomości, że czasem warto zaufać i być spokojnym.

WSPÓLNY RYTM I TEMPO ŻYCIA

SPOKÓJ I WYCISZENIE – zadbaj by ukochany w twych ramionach znalazł swoje miejsce na ziemi, gdzie się wyciszy, odpocznie i zrelaksuje do tego stopnia by nie chciało mu się wstawać.

Was this helpful?

1 / 0