Wieczór panieński

Wieczór panieński

Wieczór panieński to zwyczajowe przyjęcie, które urządzają dla przyszłej panny młodej jej przyjaciółki. Wieczory panieńskie mogą odbywać się tylko w towarzystwie innych kobiet i uznawane są za ostatnią okazję do zażycia przez przyszłą mężatkę.

Tradycja organizowania wieczorów panieńskich przyszła do Polski z Zachodu i dość dobrze się przyjęła na naszym gruncie. Różnica polega na tym, że w krajach zachodnich wieczory panieńskie organizuje się w noc poprzedzającą ślub, w Polsce zaś z reguły odbywają się one na dwa, trzy tygodnie tygodnie przed ślubem. Jest to optymalny termin, gdyż wówczas większość najważniejszych kwestii związanych ze ślubem i weselem jest już załatwionych, no i w razie jakichś niespodzianek (tych bardziej niechcianych, typu siniaki, zadrapania, czy mówiąc dosadnie – kac) panna młoda i jej koleżanki będą miały czas na doprowadzenie się do porządku przed uroczystością.

Kto organizuje wieczór panieński?

Wieczór panieński przeważnie organizuje świadkowa panny młodej wraz z jej przyjaciółkami. To właśnie one zajmują się wyborem miejsca, ustalają wszystkie szczegóły, poczynając od menu, poprzez rozmaite atrakcje, na prezentach kończąc. Ważną sprawą, z którą organizatorki wieczoru panieńskiego muszą zwrócić się do przyszłej panny młodej, jest ustalenie listy gości oraz dogodnego dla niej terminu. Można się również zapytać jej, jak mniej więcej wyobraża sobie ogólny zarys wieczoru, tak aby na zorganizowanej przez nas imprezie nie czuła się nieswojo.

Wieczór panieński – pomysły

Wieczór panieński można zorganizować na wiele sposobów, wszystko zależy od wyobraźni i inwencji twórczej organizatorek. Generalnie jednak, panie najczęściej wybierają jedną z dwóch możliwości – wieczór w domu lub w klubie. Można również pokusić się o bardziej nietypowe miejsca, jak na przykład noc w apartamencie hotelowym z wszystkimi wygodami, w luksusowym SPA, gdzie zafundujecie sobie wspaniałą relaksującą i odmładzającą serię zabiegów, czy też zupełnie inaczej, np. na sesji paintballu, jeżdżąc quadami czy wybierając się do sex shopu.

Wieczór panieński – jak zorganizować?

Zacząć należy od listy gości. Jak już było wspominane, powinna ona być skonsultowana z przyszłą młodą mężatką. Koniecznie skompletujmy numery telefonów do koleżanek (najlepiej zapisać je w notesiku, gdzie później umieścimy adnotację, czy dana osoba jest chętna na imprezę, czy też nie). Również termin imprezy ustalamy z panną młodą (to ona jest najważniejsza, i dlatego wszyscy muszą dostosować się do niej). O terminie powiadamiamy wszystkie zaproszone dziewczyny z jak największym wyprzedzeniem. Warto także umówić się z zaproszonymi dziewczynami i obgadać, jak one to widzą, jakie mają pomysły, co chciałyby zaproponować. Oczywiście należy wówczas wyliczyć wszelkie koszty i podzielić całość sumy na wszystkie uczestniczki.

Wieczór panieński – gdzie?

Następnie ustalamy wspólnie (ewentualnie bez panny młodej, jeśli chcemy, by była to dla niej niespodzianka) miejsce wieczoru panieńskiego. Jeśli postanowicie, że wieczór panieński odbędzie się w domu, pamiętajcie, że nie może on wyglądać jak każda zwykła domówka. Trzeba wymyślić jakieś fajne atrakcje, które wyróżnią tę imprezę z dziesiątek innych i sprawią, że będzie wyjątkowa i zapadnie w pamięć na długi, długi czas. Można więc znaleźć tuziny specjalnych gadżetów, które ozdobią wnętrze mieszkania (wszystko, co ma ozdobić mieszkanie musi być specjalne, inne) – przedmioty można znaleźć w sklepach z akcesoriami ślubnymi (wiele z nich prowadzi dział „przedmałżeński”) lub po prostu w sex shopie. Ciekawym i zawsze dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy tematycznej, na przykład w stylu lat trzydziestych, hippie, hinduskim czy na przykład w stylu wampira Draculi.

W wyborze stylu obowiązuje całkowita dowolność, ważne jest jednak, żeby każda z dziewczyn posiadała jakiś charakterystyczny dla danego stylu dodatek. W domu można pobawić się w wiele śmiesznych gier, jak na przykład ślubne kalambury, test na żonę, test znajomości wybranka. Znanym pomysłem jest wynajęcie tancerza erotycznego (chippendale). Trzeba koniecznie zapytać pannę młodą, czy zgadza się na taki pomysł, wiele kobiet po prostu nie lubi takich widoków.

W klubie również można zorganizować ciekawy wieczór panieński. Można na przykład pojechać do niego limuzyną, poczuć się jak VIP, lub specjalnie wynajętym autobusem w starym stylu (wszystko zależy od liczby gości, inwencji organizatorek, oraz – rzecz jasna – zasobności portfeli. W lokalu możemy także obejrzeć pokaz tańca chippendales, zorganizować sesję wróżb, tarota, wynająć zawodowego fotografa. Można także pobawić się w wykonywanie zadań, na przykład kazać pannie młodej uściskać (czy pocałować) pierwszego napotkanego łysego mężczyznę, wynieść z toalety męskiej papier toaletowy, zdobyć numer najprzystojniejszego faceta w lokalu.

Tak czy inaczej, przy wieczorze panieńskim warto puścić wodze fantazji, bawić się dobrze i na całego. Wieczór panieński zapewnić ma młodej małżonce szczęśliwe życie przy boku swojego męża i jest hucznym pożegnaniem wolności stanu panieńskiego.

Was this helpful?

1 / 0