Wiosenne sporty

Wiosenne sporty

wiosenne-sporty-rower_m-5038443Na niebie pojawiło się pierwsze słońce, a Ciebie aż rozpiera energia i chęć na aktywny dzień. Kiedy ostatni raz uprawiałeś jakiś sport na powietrzu? Co powiesz na aktywne spędzenie czasu z przyjaciółmi? Nie masz pomysłu? Nic się nie martw, ja mam ich wiele i chętnie się nimi podzielę. Kiedy nadchodzi wiosna, pojawia się wiele możliwości na uprawianie sportu samemu lub w większym gronie. A więc na co czekasz? Jaki sport na wiosnę jest najlepszy? Wiosenne sporty – wybierz tę dyscyplinę, która jest idealna dla ciebie.

JOGGING

Ubierz wygodny strój sportowy i obuwie. Do plecaka wrzuć wodę, mały ręczniczek do otarcia i mp4, by muzyka towarzyszyła ci podczas joggingu. Nie musisz wcale robić tego sam, możesz zaprosić do tego sąsiadkę lub kumpla z pracy. Co to jogging? To z pewnością nie jest intensywny bieg. Jogging to inaczej poranne ćwiczenia, trucht, rozciąganie i mała rozgrzewka przed czekającym cię dniem. To fajny pomysł na rozpoczęcie dnia, a zarazem złapanie kondycji. Z pewnością ucieszę Panie, które w ten sposób mają szansę zrzucić zbędne kilogramy. Ćwiczenia i czas joggingu dobierz do swoich możliwości, a wraz ze wzrostem formy, zwiększaj też wymagania.

wiosenne-sporty_m-1945614

BIEGANIE

Co potrzebne? Trasa, wygodny strój, muzyka lub towarzystwo i woda. Najlepiej jest biegać z samego rana, gdyż zazwyczaj po całym dniu nie mamy już siły na bieganie i jedyne o czym marzymy to kąpiel i wygodne łóżeczko. Plusy biegania? Pobudzenie, zrzucenie kilogramów, lepsza forma, więcej energii i wiele innych.

STREETBALL

Co to takiego? To koszykówka na ulicy. Może w nią grać każdy kto tylko ma na nią ochotę. By zagrać w streetball, potrzebne będą drużyny minimum 5 osobowe. Możecie zagrać panowie na panie lub losowo. Pamiętajcie o ustaleniu zasad oraz wybraniu nagrody dla zwycięskiej drużyny np. pizza dla wygranej drużyny! To będzie też okazja by po grze wyskoczyć gdzieś razem i się zrelaksować.

ROWERY W RUCH

Jeśli zniknął już śnieg lub jego resztki kompletnie Wam nie przeszkadzają, wsiadajcie na rowery! Możecie jechać w trasę rowerową samemu lub zabrać ze sobą kogoś ze znajomych. Mile widziane wyprawy rowerowe dla rodzin. Zabierzcie w plecaki napoje i przekąski na drogę. Jeśli poczujecie zmęczenie, zrobicie sobie mały postój na rozmowę i przekąski. Dzięki takiej wyprawie nie tylko spalisz zbędne kalorie ale i odetchniesz świeżym powietrzem.

WYŚCIGI ROWEROWE

Dla dorosłych i dla dzieci. Możecie je zorganizować na osiedlu, w lesie lub na specjalnym torze wyścigowym. Co Wam będzie potrzebne? Rower, przeciwnicy, napoje oraz nagroda dla zwycięzcy! Przed wyścigami (szczególnie jeśli biorą w nich udział dzieci)sprawdźcie czy powierzchnia nadaje się do jazy i nie stanowi dla was zagrożenia. Wyścigi rowerowe można również zorganizować dla rodzin z dziećmi.

PIŁKA NOŻNA

Mecz piłki nożnej to zawsze dobra okazja do odrobiny sportu dla każdego i o każdej porze roku. Nie czekajcie więc aż słońce zajdzie, chwytajcie za piłki i ruszajcie strzelać gole.

ROWEREK WODNY

Macie dostęp do jeziorka? Słońce pięknie świeci? Co powiecie więc na pływanie rowerkiem wodnym? To też jakaś forma sportu, a przy okazji możliwość spędzenia miło czasu i dobrej zabawy. Możecie zabrać ze sobą wałówkę i tę odrobinę sportu połączyć z zabawą. Myślę, że będziecie wiedzieli co i jak.

ROLKI

Jeśli nie ma śniegu i powierzchnia jest bezpieczna nic cię nie powstrzyma przed wyciągnięciem rolek. Możesz pojeździć w samotności, słuchając dobrej muzyki lub zaprosić znajomych. A co powiesz na wyścigi? Przecież też są możliwe, a w dodatku gwarantują świetną zabawę. Korzyści dla Ciebie, to przede wszystkim spalenie zbędnych kalorii, a także dobra zabawa i spędzenie czasu na wesoło.

PAINTBALL

Spodoba ci się! Paintball to nie tylko fajna zabawa i możliwość zgubienia zbędnych kilogramów. Bardzo ważne by do zabawy dołączyło się jak najwięcej osób, by można było Was podzielić na drużyny. Im więcej osób tym fajniejsza zabawa. Do zabawy potrzebny będzie również instruktor, który przydzieli Wam stroje ochronne, amunicję w postaci kolorowych kulek z farbą oraz specjalne karabinki do strzelania. Zabawa odbywa się na otwartej przestrzeni, gdzie nie ma osób trzecich. Po ustaleniu reguł zabawy ruszacie w teren i do dzieła. Pamiętajcie by zabrać ze sobą w małej butelce wodę, z pewnością zaschnie wam w gardle. Życzę miłej zabawy i ostrzegam- to wciąga.

WSPINACZKA

Do tej formy sportu potrzebujesz ścianki wspinaczkowej, którą możesz zamówić osobiście lub znaleźć w specjalnych halach wspinaczkowych. Do wspinaczki potrzebny ci będzie sprzęt zabezpieczający oraz kilka wskazówek instruktora. Jeśli tylko chcesz możesz ścianę wspinaczkową zamontować sobie w ogrodzie, a nawet domu. Gdzie można takie znaleźć? Rozejrzyj się w Internecie, takich ofert znajdziesz sporo. Ten rodzaj sportu możesz uprawiać sam, z przyjaciółmi, a nawet z dziećmi.

Was this helpful?

1 / 0