Worki pod oczami

Każda kobieta usiłuje i chce zawsze wyglądać pięknie i olśniewająco. Jeśli nie jest to możliwe bo z jakiś względów natura poskąpiła nam urody (nie jesteśmy supermodelkami lub też nie mamy pięknych dłuuuugich nóg) to możemy się wesprzeć chemią lub innymi znanymi środkami i sposobami. Panie w bardziej dojrzałym wieku – a już na pewno te, które pracują – mają poważne problemy przede wszystkim z wyglądem zewnętrznym.

Worki pod oczami

Jednym z nich jest uciążliwy cellulit a drugi problem to worki pod oczami. Ten pierwszy problem, można usunąć za pomocą kosmetyków naturalnych lub tradycyjnych. Możemy też pokusić się o masaż lub o ćwiczenia fizyczne. Jednakże nieco trudniej jest w przypadku tak zwanych worków pod oczami. Dotyczą one głównie kobiet bardzo zapracowanych, które nie mają zbyt wiele czasu na to, by o siebie odpowiednio zadbać. Przyjrzyjmy się jednak samej istocie problemu oraz temu, w jaki sposób możemy się ich samodzielnie pozbyć.

No i stało się… są… Szalenie nieestetyczne. Źle o nas świadczą a przy tym wszystkim dodają nam z milion lat. Tak tak, to nasi wrogowie czyli worki pod oczami. Co z nimi zrobić? Czy już zawsze musimy je mieć? Nie da się ich pozbyć? Przecież to takie nieestetyczne!

Worki pod oczami – usuwanie

Niestety, coraz więcej Polek ma problem z workami pod oczami, co więc robić? Przyczyn powstawania tych charakterystycznych worków i cieni jest wiele, może to być na tle genetycznym, a może to być wina stresu i przemęczenia organizmu. Jak je usunąć? Okłady z zielonych ogórków, maseczki, okłady z rumianku, jednak likwidacją tych cieni i worków, najlepiej zajmą się za nas kremy, które możemy dostać w każdym sklepie i aptece. Markowe kremy, specjalne z kofeiną, które usuną nasze worki i cienie, są dosyć drogie, ale warto, ponieważ są one bardzo skuteczne. Kremy mogą nam pomóc, należy jednak używać je regularnie.

Worki pod oczami – operacja

Jeśli kremy nie pomogą, to czy operacja jest konieczna? Wypowiedzi jest wiele, są przychylne, ale jednak większość kobiet wypowiada się w sposób nie przekonujący do operacji. Operacja – jak mówią kobiety, które się jej poddały – pomaga, ale nie na zawsze. Po roku, znów mogą pojawić się worki, a skutki operacji mogą być czasami katastrofalne. Czy to wina naszego lęku? A może braku przekonania i zaufania do naszych lekarzy? Te odważne kobiety, które chcą spróbować niech udadzą się do specjalisty na badanie, to on ustali, czy operacja powiedzie się, na ile procent możemy mieć pewność, że wszystko się uda i jakie powikłania niesie za sobą operacja worków pod oczami. Operacji tego typu jest wiele, to od nas zależy, którą metodę wybierzemy.

Was this helpful?

0 / 0