Wrastające paznokcie

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Paznokcie są naszą ozdobą, naszą wizytówką, poprawiają nam samopoczucie, dobry wygląd. Kobiety zawsze dbają o nie bardziej, stosując różnorodne kosmetyki na poprawę ich jakości, jak również i pięknego wyglądu. Mocne i piękne paznokcie, to oczywiście zdrowe paznokcie. Nie zawsze jednak można się z tego zadowolić. Często bowiem wiele kobiet ma bardzo słabe paznokcie, które bardzo źle rosną. Łamią się i rozdwajają, dając przy tym niezbyt ciekawy efekt. Ale tak naprawdę to, że są słabe i cienkie, jeszcze nie jest rzeczą najgorszą. Dużo bardziej niebezpieczne, bolesne i do tego źle wyglądające, są wrastające paznokcie. Wciskają one w głąb palca brzegi płytki paznokciowe, które wywołują bardzo duży ból, dyskomfort i opuchliznę. Mogą utrudniać nawet chodzenie, dlatego też nie można tego lekceważyć. Jeśli bowiem nie zadba się o to, można spodziewać się rozwoju stanów zapalnych i w konsekwencji wielu groźnych powikłań.

Wrastające paznokcie – przyczyny

Jakie są główne przyczyny tego, że paznokcie właśnie rosną w taki sposób? Przyczyn tak naprawdę może być bardzo dużo. Jedną z nich z pewnością są wrodzone deformacje płytki paznokciowej. Następnie, choć dla wielu może to być szokiem, przyczyną może być również częste i mocne obcinanie paznokci u niemowlaka, żeby stopa miała ładny wygląd.

Skutki, które wrastające paznokcie powodują, są naprawdę bardzo niebezpieczne. Mogą bowiem one sprzyjać wielu wadom postawy, mogą powodować nadwagę, płaskostopie i różnego rodzaju zwyrodnienia stawów.

Czasami człowiek nie zdaje sobie nawet sprawy, jak szybko może zdeformować swoją płytkę paznokcia. Kopnięcie w twardy przedmiot, noszenie butów z wąską końcówką, złe dopasowanie buta, powodującego ściągnięcie paznokcia. Tego jest naprawdę bardzo wiele.

Wrastające paznokcie – leczenie

Należy znaleźć taki zakład, taki salon, który z pewnością z takim problemem sobie poradzi. Metod na poprawienie jakości paznokcia jest bardzo dużo. Pod płytkę można bowiem wcisnąć specjalny tampon z waty nasączonej maścią przeciwzapalną. Taki tampon uniemożliwia rozrastanie się paznokcia, a tym samym jego wrastanie.

Wrastające paznokcie – klamry

Bardzo popularne w ostatnich czasach są również tak zwane klamry, które przykleja się do płytki lub rurki nasuwane i mocowane do płytki, które powodują unoszenie się wrastającego paznokcia do prawidłowej jego pozycji. Metody te są bardzo skuteczne i bezpieczne, niestety jednak są również i kosztowne.

Należy wiedzieć, że wszelkie domowe sposoby nie zawsze mogą przynieść oczekiwany efekt. Lepiej więc oddać się w ręce specjalistów, którzy będą wiedzieć, co mają z tym zrobić.

Z pewnością lepiej zapłacić i mieć pewność, że zabieg będzie wykonany prawidłowo, niż wymyślać swoje sposoby i doprowadzić do jeszcze większej tragedii. Nie o to przecież chodzi i nie na tym to wszystko polega. Wrastające paznokcie naprawdę mogą być niebezpieczne i bolesne, dlatego też, należy dołożyć wszelkich starań, żeby w sposób prawidłowy móc wyleczyć to, co tego leczenia potrzebuje i co wymaga wizyty u specjalisty właśnie w tej dziedzinie.

Was this helpful?

0 / 0