Wycieczka nad morze

Wakacje, słońce, relaks to coś na co czekamy z utęsknieniem, aby choć na chwilę uwolnić się od pracy. Część z nas wybiera góry, Mazury, a część morze. Gdzie ty najchętniej byś się wybrał? Jeśli zdecydowanie może przeczytaj uważnie na co warto zwrócić uwagę i co należy zabrać ze sobą na nadmorskie wakacje? Oto kilka praktycznych porad.

Wycieczka nad Morze Bałtyckie

 1. Torbę plażową.
 2. Filtry/olejki do opalania.
 3. Kapelusz/ czapeczkę.
 4. Ręcznik na plażę.
 5. Okulary przeciwsłoneczne.
 6. Bieliznę na zmianę.
 7. Strój kąpielowy/kąpielówki.
 8. 2 pary dłuższych spodni (na wieczór).
 9. Cieplejszy polar, bluzę (na wieczór).
 10. Krótkie spodenki/spódniczkę.
 11. Klapki lub sandałki.
 12. Wiatrochron/parawan/parasol.
 13. Wodę do picia.
 14. Jakąś przekąskę (najlepiej zimne owoce).
 15. Coś do poczytania.
 16. Aparat.
 17. Piłkę plażową.

Wycieczka nad morze – pogoda

Być może niektórzy z was myślą, że zabieranie nad Bałtyk polara, czy cieplejszych spodni to przesada, lecz uwzględniając nasze polskie warunki pogodowe, trzeba być przygotowanym na wszystko. Nasze morze nie jest tak cieplutkie jak Śródziemne, Atlantyckie, czy Martwe. Polskie lato zdecydowanie, bowiem różni się od tego na Cyprze, w Grecji, Turcji, czy Egipcie i ma swoje wahania. Za dnia może być bardzo gorąco, zaś wieczorem chłodno, a spakowany polar trafną decyzją.

Wycieczka nad Morze Martwe

 1. Filtry/olejki do opalania.
 2. Czapeczkę/kapelusz.
 3. Koszulki na krótki rękaw.
 4. Spodenki na krótki rękaw.
 5. Przewiewne sukienki.
 6. 2 pary długich spodni (w porze kolacji bardzo ważne jest, by mieć zasłonięte nogi, oznacza o wyrażenie szacunku i kultury osobistej dla tej chwili, taki jest po prostu obyczaj).
 7. Akcesoria do pływania w basenie, czy morzu.
 8. Woda do picia, (jeśli mamy wykupione wczasy z 2 posiłkami dziennie). Jest jednak także opcja wykupienia wczasów w tak zwanym all inclusive, czyli wszystko w cenie), wtedy mamy zapewnione jedzenie i picie cały dzień bez ograniczeń. Dostępne są wtedy ręczniki na plażę bez dodatkowej opłaty. Hotelowe ręczniki są oczywiście w standardzie niezależnie od wykupionej opcji.
 9. Okulary przeciwsłoneczne.
 10. Strój kąpielowy/kąpielówki.
 11. Klapki.
 12. Torbę plażową.
 13. Aparat.

Informacje dodatkowe

Pamiętajmy oczywiście w przypadku obu podróży o zabraniu pieniędzy i dokumentów. W przypadku wylotu nad Morze Martwe dopilnujmy, by zabrać paszporty i bilety lotnicze. W przypadku wyboru biura podróży z którego chcemy lecieć, zróbmy dokładne badanie rynku, jest to bardzo ważne, by nasze wakacje przebiegały komfortowo i bez stresu.

Was this helpful?

0 / 0