Wycieczka rowerowa

Posiadasz rower? Nad czym więc się zastanawiasz? Spakuj plecak, ubierz się wygodnie i wskakuj na rower, to nie tylko zdrowe ale i przyjemne. Na wycieczkę rowerową możesz pojechać sam, z przyjaciółmi lub z rodziną. Zapakuj najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka, wyznacz trasę wyprawy i ruszaj, na pewno będziesz zadowolony z tej formy zwiedzania. Jeśli w okolicy już nie ma miejsc dla ciebie ciekawych, zawsze możesz pojechać autem w nieznane i tam przesiąść się na rower. Bez względu na miejsce wyprawy, wszędzie znajdziesz coś ciekawego, a taka wyprawa poprawi twoją kondycję, samopoczucie oraz figurę.

Wycieczka rowerowa – plan

Nim wybierzesz się w podróż rowerem w nieznane, warto przygotować sobie wcześniej dobry plan wycieczki. Bez względu na to czy jedziesz sam czy w towarzystwie plan powinien być. O czym należy pamiętać, co zabrać i na co się przygotować, decydując się na wycieczkę rowerową?

  1. Przygotuj rower do wycieczki (sprawdź koła, łańcuch itp. czy jest w pełni sprawny, bo przecież bez roweru wyprawa się nie uda).
  2. Zaplanuj trasę podróży oraz wszelkie związane z nią szczegóły.
  3. Zapakuj najpotrzebniejsze rzeczy jak: jedzenie, napój, telefon naładowany, latarka, mapa, potrzebne rzeczy do własnych celów itp.
  4. Jeśli jedziesz w większym gronie, ustalcie miejsce startu oraz wszelkie szczegóły wyprawy.
  5. Zabierz ubrania w razie zmiany pogody.
  6. Sprawdź pogodę na dzień w którym planujesz wycieczkę.

Wycieczka rowerowa po Polsce

Polska kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, które warto poznać i zwiedzić. Miejsce możesz wybrać sobie sam, jak i wyznaczyć całą trasę do wycieczki rowerowej. Pojechać możesz wszędzie, zwiedzić każdy wybrany zakamarek i zrealizować każdy szalony pomysł. Jeśli jednak nie potrafisz się zdecydować lub nie masz smykałki do tego typu planów, niech inni cię wyręczą.

Wycieczka rowerowa – trasy

W samej Polsce wiele jest tras, po których można swobodnie podróżować, ciężko je wszystkie wymienić. Warto zajrzeć do internetu, gdzie dokładnie będziemy mogli zaplanować sobie trasę naszej wycieczki.

Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Wybierając się na wycieczkę rowerową z dzieckiem warto pamiętać o wszelkich rzeczach niezbędnych dla malucha. Z pewnością musisz zabrać fotelik dla dziecka lub osobny rowerek w zależności od wieku dziecka. Spakuj do plecaka najpotrzebniejsze rzeczy jak woda, coś do jedzenie, MP3 z muzyką, spray na komary itp. Jadąc z dzieckiem na wycieczkę rowerową pamiętaj o czymś na głowę dziecka, by chronić je przed słońcem, miej również pod ręką najpotrzebniejsze rzeczy. Nie zapominajmy również o przerwach w trakcie wyprawy. Wycieczka rowerowa to dla dziecka z pewnością duża rozrywka oraz wielka atrakcja na świeżym powietrzu.

Wycieczka rowerowa szkolna

Wybieramy rodzaj trasy, miejsce startu uraz wspólnie i ustalamy szczegółu. Każde z dzieci ma w plecaku niezbędne rzeczy. Przed wyprawą sprawdzana jest obecność jak i po. Dzieci jadą gęsiego, jeden z a drugim. Pamiętajmy, że jadąc ulica musimy jechać pod prąd, by widzieć jadące z naprzeciwka auta.

Was this helpful?

0 / 0