Wycieczka z dzieckiem

Nadchodzą oczekiwane wakacje, a ty od rana słyszysz głosy swoich dzieci pytające “mamo gdzie pojedziemy na wakacje?”. Zawsze unikałaś wszelkich wypraw, bo przecież taka wycieczka z dzieckiem to mnóstwo zachodu, pakowania i wydatków. Czy tak faktycznie jest? O czym warto pamiętać wyjeżdżając na wycieczkę z dzieckiem? Gdzie pojechać by dzieci się nie nudziły, a i rodzice by mieli odrobinę czasu na relaks.

Gdzie warto pojechać z dziećmi?

Wszystko zależy wyłącznie od czasu jakim dysponują rodzice oraz fundusze przeznaczone na wycieczkę. Rozwiązań i możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Biura podróży i biura turystyczne prześcigają się w swoich atrakcyjnych ofertach, które kuszą jednak odstraszają zazwyczaj ceną. Wycieczkę możemy jednak zorganizować sobie sami, jak to zrobić i jak zaplanować?

WYCIECZKA WEEKENDOWA

Wycieczka weekendowa jest najczęściej wybierana przez rodziców którzy nie dysponują zbyt długim czasem urlopu jednorazowo lub nie mają go wcale. Często też osoby o niższym budżecie przeznaczonym na wakacje, decydują się na wyjazdy wyłącznie na trzy dni weekendu. Nie oznacza to jednak, że to będzie gorsza wycieczka, gdyż 3 dni są wystarczające. Poza tym by wybrać się na wycieczkę z dzieckiem na weekend nie musimy czekać do wakacji. Możecie wybrać miejsce w którym i wy i wasze dzieci będziecie się czuć wyjątkowo. Możliwości na weekend jest wiele, a oto kilka propozycji:

ZOO w najbliższym mieście. Dzieci poznają różne zwierzątka, nauczą się czegoś nowego, wypoczną na świeżym powietrzu, a co najważniejsze spędzą z rodzicami czas. Po ZOO można wybrać się gdzieś na pyszny obiadek i wzajemne zdanie relacji z ZOO.

Basen to wspaniała zabawa dla wszystkich. Chlupanie się w wodzie, zjazdy ze zjeżdżalni, nurkowanie, wspinaczka po ściance i wiele innych atrakcji jakie kryją AQUA Parki, a można je spotkać w każdym większym mieście. TROPICAL ISLANDS to wyjątkowa wyspa w okolicy Berlina, która dysponuje szeroką gamą atrakcji zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Przebywając tam poczujemy się jak na prawdziwych wakacjach, gdzie popływamy w ciepłej wodzie, poopalamy się na ciepłym piasku, a także otoczeni piękną i niespotykaną zielenią napijemy się egzotycznego napoju. Co kilka godzin odbywają się na kilku scenach spektakle, występy, pokazy czarów, akrobatyki i wielu innych. Tropical Islands posiada wielki plac zabaw dla dzieci z niezwykłymi atrakcjami. Szeroka oferta restauracji, gdzie można smacznie i tanio zjeść. Niezwykłe zabytki, wioski i budowle. Dla chętnych jest również baza noclegowa. Warto się skusić, gdyż to niezapomniana przygoda i ogromna dawka relaksu. Dzięki tej wyspie nie trzeba jechać daleko, by poczuć się jak na ciepłych wyspach.

Zwiedzanie okolicy swojego lub pobliskiego miasta. Codzienność bardzo ogranicza i często bywa tak, że to co najbliżej nas, najmniej znamy. Być może warto jeden taki weekend poświęcić na zwiedzanie tego co blisko nas? Pokażmy dziecku gdzie mieszka, czym może się chwalić przyjaciołom z innych miast i im pokazywać. Sami doznamy zaskoczenia jak wiele straciliśmy.

WYCIECZKA KILKUDNIOWA

Tu wymiana pomysłów jest zbędna gdyż dysponując kilkoma dniami wolnego możemy wszystko. Wycieczkę pozwalającą zwiedzić nowe miasta. Wycieczkę nad morzę bądź w góry na kilka dni z dziećmi. Wycieczka za granicę lub zwykła wycieczka w rodzinne strony w celu spędzenia czasu z rodziną i zwiedzenia ich okolicy. Możliwości jest wiele, a jeśli sami nie potrafimy zdecydować, warto skorzystać z usług specjalistów, którzy doradzą jak tanio i miło spędzić czas na wycieczce z dziećmi.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ PLANUJĄC WYCIECZKĘ Z DZIECKIEM?

  • Pamiętajmy by zabrać wszelkie niezbędne dokumenty tj. dowód osobisty, paszport (jeśli to wyprawa za granice), książeczki zdrowia i ubezpieczeniowe, legitymacje szkolne dzieci w celu uzyskania zniżek dla uczniów, dokumenty od auta itp.
  • Podręczna apteczka w której znajdziesz niezbędne rzeczy do opatrzenia zewnętrznych ran oraz leki np. przeciwbólowe itp.
  • Jeśli ktoś z członków rodziny przyjmuje jakieś leki pamiętaj by zabrać ich odpowiednią ilość na cała wycieczkę.
  • Ubrania, kosmetyki i inne rzeczy osobiste.
  • Zabierz aparat, kamerę, ładowarkę do telefonu, nawigację i inne tego typu rzeczy.
  • Jeśli nocleg przewidujecie pod namiotem lub w innym tego typu miejscu weź ze sobą latarkę, radio, baterie itp.
  • Zabierz dla dziecka ulubione zabawki by w nowym miejscu czuło się dobrze i mogło bawić się w ulubione zabawy.
  • Krem do opalania z wysokim filtrem dla twojego malucha jest niezbędny.
  • Decydując się na organizowanie wycieczki przez biuro podróży, dokładnie przeczytaj wszystkie podpunkty umowy.

Nie zapominaj, ze nocleg trzeba zorganizować wcześniej, najlepiej jeszcze przed wyjazdem w nieznane miejsce.

Was this helpful?

0 / 0