Wylew krwi do mózgu

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

wylew-krwi-do-mozgu_m-5654655Mózg to bardzo ważny organ naszego ciała. To dzięki niemu możemy sprawnie funkcjonować, uczyć się, poznawać nowe rzeczy. Jeśli źle pracuje czujemy się automatycznie mniej aktywni, bardziej zmęczeni i wyczerpani. Mózg – podobnie jak wiele innych narządów – nie jest jednak mechanizmem doskonałym, chociaż potrafi on wiele. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio o niego zadbamy. Nasz mózg narażony jest na wiele różnego rodzaju schorzeń. Jednym z nich jest bardzo groźny w skutkach wylew krwi do mózgu.

Wylew krwi do mózgu – przyczyny

Najczęściej spowodowany jest zbyt wysokim ciśnieniem. Wtedy krew poprzez naczynia przedostaje się do mózgu i powoduje jego niedowład. Podczas takie wylewu chory praktycznie całkowicie traci przytomność a bardzo często wygląda to w podobny sposób do tego jakby spał. Skutkami wylewu przede wszystkim są utrata pamięci lub bardzo duże problemy z nią, częściowy lub czasami nawet całkowity paraliż, problemy z wymową oraz ogóle osłabienie organizmu, które ułatwia atak na niego wszystkim wirusom i chorobom.

Wylew krwi do mózgu – leczenie

Leczenie odbywa się w pierwszej kolejności farmakologicznie i najlepiej jak najszybciej po zdiagnozowaniu danego wylewu. Wtedy ma największe szanse na powodzenie. Później należy przystąpić do rehabilitacji praktycznie całego ciała. Albowiem mimo tego, że np. sparaliżowana została tylko jego część dobrze jest pobudzić do życia całe ciało. Pomogą nam na pewno w tym liczne ćwiczenia fizyczne. A na wszystkie problemy z mową ćwiczenia logopedyczne. Taki zestaw pozwoli nam odzyskać przynajmniej częściową sprawność. O całkowitą będzie niezwykle trudno. Można również postarać się o otrzymanie skierowania na wyjazd rehabilitacyjny lub pobyt w specjalnym sanatorium dla osób po wylewie. Takie wyjazdy są też niekiedy możliwe wraz z osobą towarzyszącą – dotyczy to głównie osób w mocno zaawansowanym wieku bądź bardziej sparaliżowanych.

Was this helpful?

0 / 0