Wzory na ścianę

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

Mieszkanie dla każdego z nas jest najważniejszym kątem na ziemi w którym musimy czuć się bezpieczni i zrelaksowani. Wracając po wielu godzinach ciężkiej pracy, pragniemy usiąść w ukochanym fotelu, sięgnąć po pilota i ciepłą herbatkę nie martwiąc się o nic, a ciesząc się chwilą odpoczynku. By czuć się tak dobrze i prędko wracać z każdego kąta świata do ukochanego domu, musimy być on dla nas wyjątkowym, dokładnie takim jaki chcemy, ciepłym i szczególnym dla nas samych. Jednak aby taki był musimy włożyć w niego odrobinę wkładu i wysiłku, ciekawe pomysły i odpowiednie materiały, by stworzyć z mieszkania to wyjątkowe i szczególne miejsce.

Od jakiegoś czasu na rynku architektury wnętrz pojawiły się wyklejane wzory na ścianę. Teraz nie trzeba być artystą plastykiem by stworzyć niepowtarzalne dzieło na środku salonu, każdy nawet najmniej utalentowany osobnik może stworzyć własny, niepowtarzalny projekt, który ociepli, doda uroku oraz ukryje powstałe niedoskonałości.

Rynek goniąc za pomysłami artystów i projektantów, ozdobnych wzorów na ścianę, wprowadza do sklepów coraz bogatsze wzornictwa i wyroby różnego rodzaju materiałów takich jak: płaskorzeźby na podłożu kamiennym, metalowym oraz drewnianym, klasyczne naklejki wzbogacone szeroką gamą zdobienia, szablony ułatwiające stworzenie wybranego dzieła na ścianie, fototapety formatu 3D lub klasyczne, zdobne kafelki lub też ozdobne wycinanki ścienne. Tak wiem nie wiele same nazwy wam mówią, postaram się więc podpowiedzieć jaki wzór na ścianę jest najłatwiejszy, jaki natomiast wymaga większego wkładu i talentu. Możemy też sami wykonać własnoręczne wzory na ścianę w kuchni, wzory na ścianę do sypialni czy do każdego innego pomieszczenia.

Zacznijmy od klasycznych wzorów naklejek na ściany lub sprzęty domowe, które stały się dość modną metodą zdobień mieszkań. Są łatwą metodą metoda pozwalają nadać mieszkaniu odpowiedniego stylu, jeśli są odpowiednio dobrane kolorystyką i wzornictwem do wnętrza mieszkania. Dość popularne są wzory inspirowane naturą, która przypada do gustu nie tylko dorosłym ale i dzieciom. Dodadzą pomieszczeniom ciepła, a jego fauna stanie się dowodem naszej fantazji oraz pozwoli nabrać dystansu do rzeczywistości. Wzory natury pasują do pomieszczeń w stylu tradycyjnym oraz pokoi dziecięcych. Wzory ozdobnych wycinanek które dopiero od niedawna zyskują na swej popularności są równie ciekawym jak i bogatym wzornictwem, które upiększą nasze mieszkania. Występują głównie wzory w postaci kogutów, które ozdobią nie tylko ściany ale i meble naszych pomieszczeń.

Materiał wykonania może być różnorodny w zależności od naszych pomysłów, jednak wzory samych kogutów są dostępne w różnego rodzaju prasie związanej z tematyka projektowania wnętrz.

Fototapety 3D to wzory stworzone dla osób odważnych, a zarazem potrzebujących urozmaicenia w danym pomieszczeniu. Wzory są dość oryginalne i uwydatniają we wnętrzach najmniej widoczne miejsca w mieszkaniu, które staną się bardziej wyraziste oraz nabiorą charakteru. Fototapety występują głównie w trójwymiarowym, dynamicznym, geometrycznym wzorem w odważnych i dość wyrazistych kolorach, które nadadzą każdemu pomieszczeniu modny i niepowtarzalny wygląd.

Kafelki do malowania wymagają odrobinę więcej wkładu i zaangażowania w zdobienie pomieszczenia. Szczególnie polecane dla osób, które skusiło białe wnętrze łazienek, błyszczących sterylną i banalną bielą. Przyozdobiona odpowiednim malunkiem zmieni się w stylowy salon kąpielowy, który nabierze wyjątkowego charakteru. Każdy pomysł na dany wzór jest w tym przypadku wykonalny. Możesz dać ponieść się swej fantazji i pokazać ją wszystkim wraz ze swoim talentem.

Nikt nie musi wiedzieć, że do swego dzieła użyłeś szablonu, który ułatwił ci pracę, która mimo wszystko wcale nie była łatwa. Na czym polega tworzenie za pomocą szablonów? Nie kupujemy gotowych w sklepie, choć i takie są zapewne dostępne już w sklepach, kserujemy wybrany wzór, przerysowujemy używając zwykłej kalki, by nasz wybrany wzór znalazł się na grubszej tekturce. Kontur rysunku poprawiamy markerem i wycinamy nożykiem wszystkie powierzchnie, które zostaną zamalowane farbą. Taśmą klejąca mocujemy wybrany szablon na płytkach, w miejscu gdzie ma powstać nasze dzieło. Kafelki uprzednio należy oczyścić, odtłuścić oraz dokładnie osuszyć by nasza praca nie poszła na marne. Gąbką zamoczoną w farbie tworzymy wzór, który po wyschnięciu uwalniamy od szablonu. Gotowe, nasze pomieszczenie nabrało nowego uroku.

Zwykle gdy nasze ukochane pomieszczenie staje się rutynowe i nudne, a nasz budżet nie pozwala na remont, zamiast wielkich pieniędzy zainwestujmy swój czas i pomysł w zmiany za pomocą wzorów, które nadadzą pomieszczeniom nowego uroku i charakteru. Dajmy się ponieść wyobraźni, wybierzmy odpowiedni dla siebie sposób, materiał oraz wzór, które pozwolą nam uzyskać upragniony efekt. Całe zmiany zaś mogą się okazać nie tylko owocną praca ale i świetną zabawą.

Was this helpful?

0 / 0