Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

zajecia-dodatkowe-w-przedszkolu_m-6392243Przedszkole to instytucja, w której dzieci zdobywają pierwszą wiedzę o świecie. Mogą poprzez zabawę poznawać wszystko to, co do tej pory było dla nich tylko tajemnicą. Przedszkoli w dużych miastach i na osiedlach nie brakuje. Rodzice często mają problem, do której placówki posłać swoje dziecko. Jednym z wielu kryteriów, jakimi kierują się w swoich wyborach opiekunowie maluchów, jest fakt czy przedszkole oferuje zajęcia dodatkowe dla ich dzieci.

przedszkole-zajecia_m-9283832Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków?

Przedszkola, walcząc o pozyskanie wychowanków, starają się wymyślać dla dzieci w miarę ciekawe a przy tym jak najbardziej rozwijające zajęcia dodatkowe. Najczęściej są to języki obce – głównie angielski; rytmika; umuzykalnianie; ćwiczenia fizyczne. Jednakże wiele przedszkoli poszło w swoich pomysłach o krok dalej. W ramach zajęć dodatkowych organizują one dla maluchów specjalne warsztaty. Najciekawsze z nich to warsztaty plastyczne, muzyczne i sportowe. Dzieci uwielbiają wykazywać się i udzielać twórczo. Dzięki dodatkowym zajęciom mogą one poszerzać swoje zdolności w tym kierunku. Może to wpłynąć na późniejsze wybory dotyczące dalszego kształcenia.

W życiu dojrzałym z kolei będzie miało to wydźwięk w postaci zdolności i umiejętności twórczego radzenia sobie z problemami życiowymi jak i zawodowymi. Warsztaty sportowe z kolei pomagają dzieciom, nie tylko w rozwoju fizycznym. Dają one maluchom ogromną szansę na ulokowanie nadmiaru energii. Dzięki temu w domu dzieci są bardziej spokojne. Zajęcia muzyczne nie tylko pomagają w rozwoju zmysłu słuchu. Dodatkowe możliwości to także odkrycie talentów wokalnego czy do tańca. Poza tym muzyka uspokaja co także jest widoczne w przypadku wielu dzieci w czasie ich pobytu w zaciszu domowym.

przedszkolak-zajecia-dodatkowe_m-7113233 Niektórzy twierdzą, że dodatkowe zajęcia dla przedszkolaka to odbieranie mu dzieciństwa i radości z bycia dzieckiem. Nie jest to prawdą. Psychologowie są zgodni co do tego, że zajęcia dodatkowe dla dzieci, pomagają im odkryć drzemiące w nich talenty. Ponadto wyzwalają w maluchach takie zdolności jak kreatywność oraz elastyczność oraz odwagę do podejmowania aktywności. Wszystkie te zdolności dziecko wykorzysta z pewnością w dalszym życiu i rozwoju.

zajeciadodatkowe_m-2313885Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka to również pomysł dla zapracowanych rodziców. Takie rozwiązanie jest dużo lepsze i bardziej pozytywne dla dziecka, niż sytuacja gdy musi ono siedzieć w nudnej świetlicy i malować te same kolorowanki. Zajęcia dodatkowe przyczyniają się w wielu przypadkach do rozwoju intelektualnego dzieci. Pomagają też w efektywnym wypełnieniu czasu wolnego dziecka.

Takie zajęcia mają też ogromny wpływ na pełniejsze ukształtowanie rozwoju socjalizacyjnego u maluchów. Sprawiają, że dzieci stają się bardziej otwarte na inne dzieci a także na dorosłych. Uczą również tego, że czas wolny wcale nie musi oznaczać nudy czy komputera ale może stać się czymś naprawdę pozytywnym.

Was this helpful?

0 / 0