Zespół Aspergera

Wrzuć artykuł na Fejsa! poleć na NK

zespol-aspergera_m-4955116Zespół Aspergera – objawy

Zespół Aspergera to zaburzenia rozwojowe człowieka mieszczące się w spektrum autyzmu aczkolwiek różniące się nieco od niego. Przede wszystkim takie osoby nie posiadają podstawowych umiejętności społecznych tzn. zdolności szybkiego uczenia się, koncentracji, elastycznego myślenia czy też nawiązywania podstawowych kontaktów międzyludzkich.

zespol-aspergera-diagnoza_m-9423550Zespół Aspergera – leczenie

Lecz brak jednocześnie wszelkiego rodzaju zaburzeń mowy podobnych do tych powstających przy autyzmie. Leczenie takiej choroby jest wysoce specjalistyczne. Aczkolwiek nie ma ono najmniejszych szans na powodzenie, jeżeli chory nie będzie do niego bardzo mocno zmotywowany. Albowiem to on w pierwszej kolejności ma starać się panować nad objawami tej choroby, czyli np. przerywaniu podczas rozmowy czy też poświęcaniu czasu na niepotrzebne zainteresowania.

Zespół Aspergera – dieta

Potem stosuje się dietę nie zawierającą glutenu i kazeiny, czyli białek roślinnych oraz tych pochodzących z mleka ssaków. Dokładając do tego leczenie farmakologiczne jesteśmy w stanie w dość znaczącym stopniu pozbyć się podstawowych objawów właśnie tej choroby.

Was this helpful?

0 / 0