Zmarszczki

zmarszczki_m-5394237W trakcie naszego życia, podczas którego starzejemy się praktycznie od dnia narodzin przychodzi taki czas, gdy upływ czasu staje się szczególnie widoczny na naszym ciele. O ile starzenie się części ciała możemy ukryć pod ubraniem, o tyle nie możemy zrobić z tego z twarzą, na której co jakiś czas przybywa zmarszczek. Starzenie się to proces nieuchronny, więc zmarszczki na obliczu pojawiają się w coraz większej ilości. Czasem spowodowane są nie tyle upływem czasu co zmęczeniem lub emocjami, które nam towarzyszą całe życie i potrafią wyrysować na twarzy ciągły uśmiech lub smutek.

Zmarszczki – przyczyny powstawania

Słowem – zmarszczki są po prostu zmianami w wyglądzie skóry spowodowanymi wiekiem, oraz układem mimicznym twarzy. Ich powstawanie to skutek wspomnianego już starzenia się organizmu, ale również następstwo niewłaściwych nawyków. Przyczyną, którą najczęściej się wymienia to nadmierne lub nieumiejętne korzystanie z promieniowania słonecznego – opalania, szczególnie modnego korzystania z solarium. Ciekawostką jest, iż gdyby nie narażano skóry na działanie promieni UVA i UVB, to pierwsze pomarszczenia skóry pojawiłyby się dopiero po sześćdziesiątce. Kolejne powody zbyt szybkiego pojawiania się zmarszczek to między innymi złe odżywianie, palenie papierosów, gwałtowne odchudzanie, nieprawidłowa pielęgnacja skóry, spadek poziomu hormonów, stresujący tryb życia, klimatyzacja, nadmierna i nie kontrolowana mimika. Przyczyną może być nawet sposób w jaki układamy głowę do snu. Przyczyn jak widać jest mnóstwo.

zmarszczki-na-twarzy_m-5486584 Jeśli chodzi o konkretny przykład jak powstawanie worków pod oczami, to powodów może być tak samo wiele. Włączyć można tu alergie, dziedziczność lub późną pracę nocy. Niezależnie jednak od tego, czy jest to problem odziedziczony po przodkach, alergia lub brak snu, istnieją różne sposoby na pozbycie się nieestetycznych worków. Należy jednak być niezmiernie ostrożnych, gdyż skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i wrażliwa.

Zmarszczki – usuwanie

Otóż chcąc zmniejszyć opuchliznę pod oczami możemy na przykład zaraz po wstaniu z łóżka spryskać twarz zimną wodą. Obkurczy to naczynka krwionośne i natychmiast zmniejszy pory oraz zredukuje opuchliznę. Można też do zamykanego woreczka włożyć plasterki ogórka i je zamrozić. Następnie wyjmujemy plasterki i kładziemy na oczy. Odpowiednio opieramy głowę na poduszce, aby nie padły i czekamy około 10 minut.

zmarszczki-usuwanie_m-8254474Zmarszczki mimiczne

W przypadku takich zmarszczek, ale także innych występujących na twarzy, takie jak mimiczne czy też na czole występuje wiele innych domowych sposobów na ich pozbycie. Jedna z metod na ich likwidację jest maseczka z banana, który ma duże odżywcze właściwości. Zabieg ten jest prosty, a dzięki niemu możemy poprawić kondycję swojej skóry. Widoczność zmarszczek stanie się mniejsza, za sprawą lepszego nawilżenia i rozświetlenia skóry. Trzeba jedynie rozgnieść na miazgę pół bardzo dojrzałego banana, a następnie wymieszać z łyżką olejku migdałowego. Kolejną czynnością jest nałożenie maseczki na twarz poprzez delikatne wklepywanie w miejsce, gdzie tworzą się zmarszczki. Potem przykrywamy twarz gorącym okładem. Czekamy 30 minut w bezruchu zdejmujemy maseczkę i przemywamy skórę.

Zapobieganie zmarszczkom

Najlepszą jednak metodą na uniknięcie tego negatywnego wyglądu skóry jest po prostu działanie zapobiegawcze. Główne zalecenie specjalistów i lekarzy to unikanie nadmiernego opalania. Ale jeśli już musimy wyjść na słońce to powinniśmy chronić twarz kremami z filtrem przeciwsłonecznym. Powinniśmy również nosić okulary przeciwsłoneczne, ale z dużymi szkłami, gdyż chronią one w ten sposób skórę wokół oczu, a tam ona jest najbardziej delikatna i narażona na zmiany. Ponadto do spania powinna być używana poduszka z miękkiego włókna. Woda powinna być pita w dużych ilościach, a witaminy jakie powinniśmy przyjmować to A, B, C i E.

Was this helpful?

0 / 0