Życie po zdradzie

Życie po zdradzie

Życie po zdradzie z pewnością toczy się dalej. Jak to jest gdy partner zdradzi? Jak wygląda nasze życie? Co się zmienia? Tak naprawdę wszystko zależy od tego jakimi jesteśmy ludźmi?! Nikt nie wie jak się zachowa, gdy zazna zdrady ze strony ukochanej osoby, nikt nie wie co się zmieni i co trzeba zrobić, jak się zachować. Wszystko toczy się samo, a nami kierują emocje.

Życie po zdradzie nie jest proste

Ja również w swym życiu zaznałam zdrady. Nie jestem brzydka, nie jestem głupia, nie jestem też zła, a więc dlaczego mnie to spotkało? Każdy zadaje sobie te pytania, ja również je zadawałam. Jak się czułam? Źle, niesprawiedliwie, podle i samotnie. Nie rozumiałam dlaczego ktoś komu tak bardzo ufałam i powierzyłam samą siebie, rozczarował, oszukał i zdradził. Dlaczego wszystko zniszczył?

Pewnie zadacie mi teraz pytanie „czego wtedy pragnęłam?”. Pewnie Was zaskoczę ale nie było to zapadnięcie się pod ziemię, nie była to śmierć ani też nic złego. Nic złego dla mnie samej. W tamtym momencie pragnęłam zemsty. Jednocześnie potrzebowałam bliskości, a chwilę później pragnęłam być sama. Miałam ochotę się upić ale nie mogłam by nie zrobić żadnego głupstwa. Miałam ochotę krzyczeć, powiedzieć co myślę, wyrzucić z siebie cholerny ból i przestać już o tym myśleć. Tak naprawdę uczucia w chwili zdrady nie da się opisać. Choć właściwie dominuje wtedy w nas złość, towarzyszy jej wiele innych emocji.

Jak żyć po zdradzie?

Mamy ochotę udusić eks partnera, znienawidzić płeć przeciwną, zabawić się również czyimś kosztem i zranić tak samo mocno. Obiecujemy sobie „już nigdy więcej się z nikim nie zwiążę!” ale czy w to wierzymy? Początkowo po prostu nie mamy na związki ochoty ale czy ktoś potrafi żyć sam na własne życzenie? Ja nie potrafiłam, jednak nie obiecywałam sobie samotności. Tkwiła we mnie chęć zdrady! Zrozumiałam też, że ten oto mężczyzna, którego wpuściłam do swego życia, nie był mnie wart i tak naprawdę to nie ja coś straciłam, a on. Miałam rację. Żałowałam jednak wylanych łez, bo nawet ich nie był wart, a jednak otrzymał.

Pewnie doskonale moglibyście przytoczyć tłumaczenia osoby, która was zdradziła. Każdy z nas zacytowałby: „nie wiem jak to się stało”, „to dla mnie nic nie znaczyło”, „to się już więcej nie powtórzy” i takie tam. Dla nas to już puste słowa bez znaczenia, bynajmniej takie były dla mnie. Jeśli ktoś zdradził raz, a my wybaczamy, dlaczego nie zrobić tego ponownie? Mogłabym Wam powiedzieć, że jeśli partner zdradza, to wina leży po obu stronach. W moim przypadku tak nie było. Nie, nie robię z siebie jakiejś świętej, mówię wam z czystym sumieniem, że ja nie zawiniłam. Byłam dobrą, wierną i zakochaną po uszy, jednak nie opłaciło mi się!

Jak wyglądało moje życie po zdradzie?

Z pewnością się zmieniło. Początkowo bawiłam się uczuciami innych. To był jednak błąd, gdyż w tym momencie zniżałam się do poziomu swojego eks. Nie fair było krzywdzenie innych, za błędy jednej osoby. Zmieniłam więc strategię. Nie wiązałam się, a poświęciłam cały swój czas samej sobie. Zadbałam o siebie jeszcze bardziej, zainwestowałam w siebie, dążyłam do osiągnięcia tego na co nie mogłam sobie wcześniej pozwolić, spotykałam się z przyjaciółmi i realizowałam swoje pasje. Nie zamykałam się na ludzi ani też na mężczyzn. Nie śpieszyłam się, a nauczyłam się żyć chwilą. Co się zmieniło w moim życiu? Stałam się ostrożniejsza, z pewnością odrobinę zepsuta, nie okazywałam zbyt szybko uczuć, zrozumiałam, że mężczyzna musi mnie zdobywać całe życie, a moim zadaniem jest kuszenie go.

Ludzie zdradzeni reagują różnie, a jedyne co mogę w tej sprawie poradzić, to:

  • Potraktuj to jak lekcję życia i idź do przodu z podniesioną głową, bo to nie Ty w tej walce jesteś przegranym.
  • Nie obniżaj swojej samooceny, nadal jesteś wspaniałą osobą. Nie warto być z kimś kto tego nie widzi.
  • Nie obwiniaj całego świata za błędy eks partnera. Każdy jest inny, a przez takie zachowanie można zranić niewinne osoby. Nie warto.
  • Przemyśl sytuację dokładnie, przyjrzyj się co do tego doprowadziło. Jeśli z twojej strony też pokazały się czynniki pchające eks partnera w stronę zdrady, pomyśl czy ni warto dać wam szansy.
  • Pamiętaj, że to twoje życie i to Ty o nim decydujesz. Jednak nie pozwalaj się ranić i źle traktować. Raz można wybaczyć, dwa razy to już naiwność.
  • Nie traktuj swojego eks partnera jak wroga czy obcego. Daj sobie czas. Nie warto jednak się przyjaźnić, zwyczajna znajomość wystarczy.
  • Zacznij żyć chwilą i cieszyć się z drobiazgów.
  • Nie przekreślaj innych przedstawicieli płci przeciwnej. Jedna miłość jest niespełniona by ta prawdziwa była najpiękniejsza i szczególna.

Pamiętaj, że zdrada to nie koniec świata, a sygnał, że spróbowaliście i okazało się, że to nie to. Zwyczajnie do siebie nie pasujecie, związaliście się zbyt szybko, zaniedbaliście się lub po prostu szukacie związku na siłę, a może po prostu jedno z was nie do końca wie co oznacza związek? Zanim się z kimś zwiążemy, warto się nad tym zastanowić. Nim trafimy na tą jedyną osobę, musimy też poznać te niewłaściwe.

Was this helpful?

0 / 0