Brzuszki

brzuszki-2

Wielkimi krokami nadchodzą ciepłe dni, a więc czas kiedy pokazujemy więcej ciałka. Każdy chciałby pokazać się jak najlepiej i zaprezentować wszystkim swój płaski umięśniony brzuszek. Jak uzyskać płaski brzuch? Jakie wykonywać ćwiczenia? Czy robienie brzuszków kryje za sobą jakieś wady lub zalety?

Brzuszki – jak robić?

Z pewnością ćwiczenia powinny stać się twoją codzienną czynnością, o której nie zapominasz jak o myciu zębów. Regularne ćwiczenia to podstawa całego sukcesu. Nie musisz polegać wyłącznie na samych brzuszkach. Aby mieć piękny brzuch możesz również codziennie go ćwiczyć poprzez napinanie. Napinając mięśnie brzucha podczas oglądanie telewizji, czy siedzenia nad książkami, to doskonała okazja by przyśpieszyć cały proces i go ulepszyć. Mięśnie dzięki temu bez przerwy pracują, a upragniony efekt staje się szybciej widoczny. Regularne i proste ćwiczenia brzucha to doskonały sposób na jego umięśnienie i utwardzenie.

Brzuszki – ćwiczenia

  • Ćwiczenia wykonujemy w pozycji leżącej na plecach. Uginamy stopy i łokcie, a dłońmi obejmujemy kark. Podnosimy się na tyle by czuć napinające się mięśnie. Brzuszki wykonujemy tak by pracowały mięśnie całego brzucha. Pamiętajmy by nie podnosić się aż do pozycji siedzącej, gdyż to szkodliwe dla kręgosłupa.
  • Leżąc na plecach jak w pozycji nr. 1 podnosimy złączone nogi w górę. Twoje ciało powinno się układać w kąt prosty. Wykonując skłony dotykamy naprzemiennie łokciem przeciwnego kolana.
  • Zmień pozycję na siedzącą i podeprzyj się rękoma lekko zgiętymi w łokciach. Nogi zgięte w kolanach. Prostując nogi unoś je ku górze i wracaj do podłoża (do pozycji startowej). Ten rodzaj ćwiczenia powinien być wykonywany bardziej w formie bujania.
  • W pozycji leżącej na plecach, nogi trzymaj uniesione ku górze w promieniu 30 stopni. Podnosząc się , wyprostowane przed siebie ręce celuj między nogi. Pamiętaj by podnosić głowę i barki.
  • W pozycji siedzącej, podeprzyj się na lekko ugiętych rękach. Wyprostowane nogi unoś ku górze. Nogi w powietrzu łącz i rozszerzaj naprzemiennie.
  • Stojąc w rozkroku lekko ugnij kolana. Ręce złączone nad głową. W takiej pozycji wykonuj skłony w bok nie doprowadzając do skrętów tułowia. Pogłębiaj skłony według swoich możliwości.

Wady brzuszków

Brzuszki źle wykonane mogą doprowadzić do zagrożenia postawy kręgosłupa. Wykonywane nieprawidłowo nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Brzuszki – efekty

  • płaski brzuch
  • umięśniony brzuch
  • brak nadmiaru tłuszczu w okolicy brzucha
  • lepsza kondycja

Was this helpful?

0 / 0

Ćwiczenia na płaski brzuch - MEGAPEDIA

Ćwiczenia na płaski brzuch - MEGAPEDIA

[…] Tradycyjne brzuszki […]

Comments are closed.