Depilator – jaki wybrać?

depilator_m-7138013Depilator elektryczny

Jego wielkim plusem jest to, że pozostawia skórę gładką na 2, a nawet 3 tygodnie. Warto dodać, że depilatory elektryczne są coraz lepsze i znieczulają skórę. Depilator elektryczny kosztuje od 100 – 300 PLN. Przed zastosowaniem depilatora należy wziąć gorącą kąpiel, co rozszerzy pory i złagodzi ból.

Depilator laserowy

Depilatory laserowe działają podobnie jak aparaty w gabinetach kosmetycznych. Wiązka światła emitowana przez aparat oddziałuje na włoski, przyczyniając się do uszkodzenia mieszków włosowych. Warto zwrócić uwagę, że również depilatory do użytku domowego usuwają włoski w fazie wzrostu (anagenu). Oznacza to więc, że jednorazowy zabieg ta tylko krótkotrwałe efekty. Włoski prędzej czy później odrosną.

Dostępne są aparaty, które usuwają wyłącznie pojedyncze włoski oraz aparaty, które usuwają nawet kilkadziesiąt włosków jednocześnie. Warte polecenia są te ostatnie, bowiem depilacja za pomocą takich urządzeń będzie o wiele szybsza.  Depilatory do usuwania pojedynczych włosków mogą być przydatne w przypadku depilacji niewielkich fragmentów skóry. Depilatory laserowe, podobnie jak tradycyjna depilacja laserowa, żądzą się pewnymi zasadami i skłaniają użytkownika do obowiązków. Chodzi tu przede wszystkim o to, by uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych. Dlatego też koniecznością jest zapoznanie się z zaleceniami producenta, aby depilacja laserowa w domu była w pełni bezpieczna. Od kupna depilatorów laserowych zniechęcać nas może jedynie cena. Koszt zakupu takiego depilatora jest dość wysoki (ale nie wygórowany). Warto jednak wydać jednorazowo większą kwotę i posiadać depilator, który można używać cały czas, a efekty tego używania są zdecydowanie bardziej korzystne i długotrwałe niż przy stosowaniu ręcznego, klasycznego depilatora.

depilator-do-twarzy_m-8237606 Depilator do twarzy

Są kobiety, które borykają się z wąsikami na twarzy, czy podbródku. Nie raz są to wąsiki mniejsze, a czasem bardzo widoczne, które powodują dyskomfort psychiczny i fizyczny. Dlatego warto pomyśleć o depilatorze do twarzy z maleńkim pędzelkiem. Efekt stosowania tego rodzaju depilatora to nawet ponad 3 miesiące. Można też udać się do zabiegu kosmetycznego i poddać się takiej depilacji. Koszt to 7 PLN. W przypadku depilatora do twarzy z tak zwanym pędzelkiem, wynosi 15 PLN.

Depilator do bikini

W przypadku depilacji miejsc intymnych trzeba być bardzo ostrożnym najwłaściwszy jest ręczna maszynka do depilacji, co pozwoli na kontrolę ruchów i większą ich precyzję. Warto także zastosować balsamy do depilacji miejsc intymnych, co łagodzi podrażnienia skóry.

Depilator – jaki wybrać?

Jeśli chodzi o wybór depilatora najlepiej zasięgnąć opinii w salonie kosmetycznym, bądź na forach specjalistycznych forach internetowych. Zaoszczędzi to niepotrzebnych rozczarowań i przykrych zdarzeń.

Warto pomyśleć o depilacji ciała w salonie kosmetycznym. Cena takiego zabiegu to ok. 80 PLN (łącznie z bikini), ale co ważniejsze starcza na czas do nawet 4 miesięcy (wszystko zależy od rodzaju włosa włosa). Koszt zabiegu kosmetycznego uwzględniając ceny depilatorów na rynku, które potrafią wahać się od 100 – 400 PLN, lub w przypadku depilatorów laserowych do nawet 6 tysięcy złotych jest zdecydowanie tanią opcją.

Was this helpful?

0 / 0

Depilacja - na czym polega i kto z niej korzysta? - MEGAPEDIA

Depilacja - na czym polega i kto z niej korzysta? - MEGAPEDIA

[…] Metoda okazała się zbyt bolesna i dziś stosowana jest jedynie przez kobiety odporne na ból. Depilator ma tę wadę, że często powoduje wrastanie […]

Comments are closed.